ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Sivasspor'da problem güven! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Sivasspor'da problem güven! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sivasspor'da problem güven!

YazarMesaj
Champion1905
Portal&Face Mod
Champion1905

Favori Oyuncu : Cristiano Ronaldo
Rep : 0
Yer : Bursa
Sivasspor'da problem güven! I231076_gsli

Sivasspor'da problem güven! Empty
MesajKonu: Sivasspor'da problem güven!   Sivasspor'da problem güven! EmptyPerş. Kas. 04, 2010 10:28 pm

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay takımda güven sorunu olduğunu söyledi.
Sivasspor'da problem güven! Riza_calimbay52

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, takımdaki en büyük sorunun güvensizlik problemi olduğunu, mevcut oyuncuların kapasitelerinin altında kaldığını belirterek, "Futbolcu, benim ona güvendiğim gibi kendine güvenirse olay biter" dedi. İstanbul Belediye maçının takım için kader maçı olacağını da vurgulayan Çalımbay, "Keşke sezon başı burada olsaydık" diye konuştu.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 4 Eylül Stadı'nda düzenlediği basın toplantısıyla takımla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Genel Menajer Kerem Atılmaz'ın da katıldığı toplantıda Sivas'ta olmaktan mutlu olduğunu dile getiren Çalımbay, amaçlarının başarı olduğunu ifade etti.

Çalımbay, "Gönül isterdi ki sezon başı gelip kendi takımımızı kendimiz kurup kendimiz çalışalım. Ama kısmet böyleymiş. Yönetimin çağırdığı dakikadan itibaren görüşmemiz 5 dakikayı geçmedi. Böyle zor durumda Sivasspor'u yalnız bırakmak olmazdı. Yönetime teşekkür ediyoruz. Bize kolaylıklar gösterdiler. Mükemmel imkanlara sahibiz. İyi bir yönetimimiz, tesislerimiz iyi bir taraftarımız var. Biraz zamana ihtiyacımız var. Geçen hafta antrenmandan çok maç yaptık. İki maça baktığımızda iyi yaptığımız şeyler vardı. Beşiktaş maçının ikinci yarısı, Manisa baçının bazı bölümleri.

Basit goller yememiz en önemli eksiklerden bir tanesi. Çalışıyoruz,. Yediğimiz golleri tek tek takıma izlettirdik. Attıklarımızı izlettirdik." dedi. Takım olarak telafisi olmayan maçlar oynadıklarını söyleyen Çalımbay, "İstanbul maçı da bizim için final niteliğinde. Mutlaka galip gelmemiz gerekiyor. Büyük maçlardan daha önemli. Bu maçı aldığımız takdirde çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. En büyük desteğimiz taraftar olacak. Bu maç kader maçı gibi bir şey.

Takımlarının yanlarında olurlarsa sonuç daha iyi olacaktır. Taraftar bizim için 12'inci değil birinci adamdır. Belediye maçında herkesin bütün olması gerekiyor. Çok kritik bir maç. Taraftara ihtiyacımız var. Ben takıma yürekten inanıyor ve güveniyorum. Belediye maçı biçim için kader maçıdır" diye konuştu.

KOLAY GOL YEME SORUNU

Takımın en büyük sorunlarından birisinin kolay gol yemek olduğunu ifade eden Çalımbay, "Sadece defansı suçlamak yanlış. Gol yiyorsak herkesin hatası var demektir. Baktığımızda genelde top bizdeyken gol yiyoruz. Bireysel hatalar da var. Ölü toplardan çok gol yeniyor. Bunları artık biliyoruz. Çözüm bulmaya çalışıyoruz. Milli takım arasına denk gelmiş olsak daha fazla düzeltme şansımız olabilirdi. Ama antrenmanlarımız iyi gidiyor. Bazı şeyleri anlatmak açısından çift antrenman yaptık.

Sivasspor sezon sonuna kadar yiyebileceği golü belki daha fazlasını 10 haftada yemiş. Bu iyi bir işaret değil. Bunda herkesin hatası var. Bu işin artık şakası yok. Telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Beşiktaş maçı 3 ihtimalli maçtır ama İstanbul maçını mutlaka kazanmamız lazım. Biz hiç hata yapmamaya çalışacağız. Sivasspor yenmesi gereken ne kadar gol varsa hepsini yemiş, ortadan, şutla, duran toptan. İleride çoğalamadığımız için da gol konusunda sıkıntı yaşanıyor. Her bölgede eksiğimiz olduğu bir gerçek.

Futbolcularımızla toplantılar yaptık. Maçları izlettik. İyileri ve kötüleri söyledim. Benim futbolda en gıcık olduğum şey gol yedikten sonra takımın demoralize olması. Futbolcular da bize bunu söyledi. Ancak bunu kafalarından atmalarını istedim. Devreye kadar böyle gideceğiz. Devreye kadar iyi gidersek bambaşka bir futbol göreceksiniz.

Maçın başından sonuna kadar savaşan ve oyundan kopmayan bir takım yaratacağız. Bu sıkıntıların hepsini biliyoruz. İçinde bulundukları konum itibari ile takımda bir güvensizlik oluşmuş. Bunu giderdiğimizde bir sorun kalmayacağını düşünüyorum" şeklinde konuştu.

FUTBOLCU TRANSFERİ

Mevcut kadronun iyi olduğunu sadece kapasitelerinin altında oynadıklarını belirten Rıza Çalımbay devre arası için futbolcu izleme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Çalımbay, "Kadromuzdaki oyunculardan memnunuz. Önemli olan biraz kapasitelerinin üzerine çıkmaları. İyi olmasalar zaten burada olmazlar. Şu anda bol bol maç izliyoruz. Geçen hafta bir yardımcımı Danimarka'ya yolladım. Bir başkası 3 günlüğüne Avrupa'ya gidiyor. Yönetim mali anlamda transfer için arkamızda. Tabi ki kulübün bütçesini aşacak oyuncu almayacağız. Seyretmeden oyuncu almayacağız. Hem iyi hem de ucuz oyuncu alacağız. Devre arası oyuncu almak aslında risktir.

Oynayan oyuncuyu transfer etmek zordur. Bu nedenle iyi araştırmak gerekiyor. En iyilerini bulacağız. Tercihimiz yabancılar olacak ama yerlilerden de konuştuğumuz isimler var. Ama yine de elimizde iyi bir kadro var. Belki 2-3 takviye ile yolumuza çok daha iyi devam edeceğiz.Mükemmel bir yönetimimiz var. Her konuda destek veriyorlar.

Takım olarak her türlü imkana sahibiz. Mükemmel bir şehir. Hiçbir sıkıntımız yok. Tek sıkıntımız buraya geç gelmiş olmak. Böyle günleri aşmak için başta futbolcular, teknik heyet, taraftar ve basının desteği gerekiyor. Bu dönemi aşmak için bütün olmak gerekiyor" dedi.

EN ÖNEMLİ SORUN GÜVEN

Futbolcuların kapasitelerinin altında oynadığını belirten Çalımbay, "Futbolcunun kapasitesi yüzde 90 iken yüzde 40'a imiş. Örneğin Erman Sivas'a gelmeden önce tek başına maç alacak bir futbolcu iken düşüş yaşamış. Biz onu eski konumuna getirmeye çalışacağız.

Güvensizlik en büyük sorun. Güvensiz futbolcu toptan kaçar, sorumluluk almak istemez. Biz bu sorumluluğu vermeye çalışıyoruz. Örneğin Beşiktaş maçını kazanabilirdik ama buna inanmak gerekiyor. Kendisine inanır ve kapasitesinin üzerine çıkarsa çok daha iyi oluruz. Uzun süredir galibiyet alınamaması takım üzerinde büyük bir sıkıntı ve gerilime neden olmuş. Bunu çözecek olan da kendileri.

Fiziksel olarak gerekli şeyleri biz kazandırırız. Önce kendilerine olan güvenlerini kazandırmamız gerekiyor. Benim onlara güvendiğim kadar onlar da kendine güvenirse olay biter. Sivasspor'un oynadığı maçlarda pozisyona girmeme imkanı yok. Tek sorun basit gol yememeliyiz.

Takımın kendine güveni gelince istenen şeyler olacaktır. Devreye kadar iyi bir şekilde gidersek, çalışma ve takviyelerle çok daha iyi duruma geleceğiz. " dedi. Çalımbay devreye kadar 8 maçtan 5'ini deplasmanda oynayacaklarını belirterek, "Öncelikle içerde oynayacağımız 3 maçı da kazanmak istiyoruz. Deplasmanda da kazanmayacağız diye de bir şey yok. O maçları da kazanmak için her şeyi yapacağız" dedi.

Takım antrenmanlarının tümünün basın ve taraftara açık olduğunu belirten Çalımbay, hava şartlarının uygun olması halinde de her hafta stadyumda bir antrenman yapılacağını açıkladı.

DHA

Sivasspor'da problem güven!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sol tarafta problem yok..
» Handikap ve güven
» Erhan güven face
» Güven Varol - Ankaragücü
» Ahmet Güven - Orduspor