ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Ateş logo çalışması Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Ateş logo çalışması Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ateş logo çalışması

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Ateş logo çalışması I231073_fbli

Ateş logo çalışması Empty
MesajKonu: Ateş logo çalışması   Ateş logo çalışması EmptyPaz Ocak 03, 2010 8:31 am

Selam arkadaşlar,
yine bir çalışmayla birlikteyiz. Bu çalışmamızda logo yapacağız. Ben ateşi andıran bir logoyu tercih ettim sizler de pen tool aracını bu anlatım da nasıl kullanacağımızı öğrendikten sonra isteğinize göre bir logo oluşturabilirsiniz.
Pen tool aracı ilk başlarda herkese çok zor bir araç gibi görünür ama aslında photoshop araçları içerisinde en basitler diye sıralasak 3.lüğün altına düşmez,yani çok basit bir araçtır. Şimdi yavaş yavaş konumuza giriş yapalım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İsterseniz önce aracımızın bikaç özelliğinden bahsedelim. Pen tool aracı seçiliyken shift tuşuna basılı tutarsanız çizgimiz her zaman düz olarak çıkar yani herhangi bir eğiklik söz konusu olmaz ama shift tuşuna basılı tutmadan düz bir çizgi oluşturmaya kalkarsanız hem zaman kaybı olur hemde istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bakın resimde olduğu gibi.
Tabi pen tool aracının çok farklı özellikleri mevcut fakar biz dersimizde en çok kullanılan 2 özelliğini kullanacağız,birincisi yukarıda bahsettiğim gibi shift tuşu özelliği ve ikinciside ctrl + pen tool. Bu da yine aynı şekilde pen tool aracı seçiliyken ctrl tuşuna basılı tuttuğumuzda kullanabileceğimiz bir özellik. Örneğin pen tool aracımız ile oluşturduğumuz çizginin sol taraf ortasına ctrl tuşuna basılı tutmadan tıklayalım şimdi de ctrl tuşuna basıp pen tool aracı ile oluşan noktaya tıklayıp hareket ettirelim…
Eğer bu şekilde bir görüntüye ulaştıysanız tebrik ederim ilk ve en zor adımı atmış bulunmaktasınız.
Sanırım artık dersimize başlamaya geldi,eğer pen tool aracı hakkında burda okuduklarından başka fikri olmayan arkadaşlarımız varsa pen tool aracını biraz daha kavradıktan sonra bu çalışmayı yapabilirler.
Şimdi başlayalım.
Renk paletimizi sıfırlıyoruz(Kısayolu D tuşudur)
pen tool aracımızı seçiyoruz ve ateş kıvrımları şeklinde kıvrımlar oluşturmaya başlıyoruz.
Sizde yaklaşık resimdeki gibi bir görüntü elde edene kadar uğraşın, hem bu sayede aracı daha da kavramış olursunuz,hepimizinde bildiği gibi en iyi öğrenme yöntemi deneyerek yani yaşayarak öğrenmektir.
İsterseniz resimde olduğu gibi asıl alevimizden ayrılmış minik alev parçalarıda yapabilirsiniz.
Resimdeki gibi.
Ardından tüm pen tool işlerini bitirdikten sonra paint bucket tool(G) aracı ile arka plan rengimizi siyah yapıyoruz ve resimdeki gibi Layer>vector mask>current path seçeneğine tıklıyoruz.
Bu işlemden sonra alevimiz şu şekli alacaktır.
Artık alevimizi kırmızı renk tonuyla renklendirmeye başlayacağız.
Ben bu şekilde bir renklendirme kullandım.
Eğer sizlerde düz renklerden hoşlanmayıp style kullanmak isterseniz benim kullanıdığım styleları indirebilirsiniz
İndirmek için tıklayınız
Anlatım:Ömer Faruk İNCE
Hepinize kolay gelsin,iyi çalışmalar
http://www.arenafutbol.org

Ateş logo çalışması
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FM 10 Klüp, Turnuva & Milli Takım Logo Pack (9,000+ Logo)
» Sneijder yüz çalışması
» Galatasaray şut çalışması yaptı
» G.Saray'da orta ve şut çalışması!
» 70 Saatlik Bir Photoshop Çalışması ve Harika Sonuç