ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)

2 posters
YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) I231073_fbli

Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) Empty
MesajKonu: Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)   Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) EmptyPaz Ocak 03, 2010 8:51 am

Adobe Photoshop CS3‘ü çıkartana kadar bu işlem bir ölümdü. Her kareyi tek tek birleştirmek zorunda kalıyorduk. Işık farkları, perspektif derken gerçekten zor bir işlemdi. Bunun için çeşitli firmalar sadece panoramik fotoğraflar için yazılımlar ürettiler. Tek tıklama ile size 360 veya 180 derecelik panoramik fotoğrafları sunuyordu. Tabi bu da gözüktüğü kadar kolay bir işlem değildi. 180 derecelik fotoğraflar için genelde bu çeşitli yazılımlar (panorama maker, realviz stitcher…v.s.) 16 kare fotoğraf istiyorlardı ve bu karelerdeki ışık farklarını optimize etmekte zorlanıyorlardı, o yüzden tekrar Photoshop’ta işleme tabii tutmak gerekiyordu. Yani “ölme eşeğim ölme” uygulaması. Ama Adobe firması Photoshop kullanıcılarını sevindiren yeni sürümü CS3 ile panoramik fotoğraf olayına da el attı. Adobe Photoshop CS3 ile nasıl panoramik fotoğraf yapılır klavyem müsaade ettikçe anlatayım…

Öncelikle panoramik görüntünüzü oluşturacak fotoğraflarınızı tek bir klasöre ekleyin. (En iyi 360 derece fotoğraf 20′den fazla çekilen kare ile oluşturulabilir.) Sonra Photoshop’u açalım ve Edit/Scripts/Load Files into Stack… butonuna tıklayalım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Ve açılan ekranda Browser’ı tıklayıp yine açılan pencerede fotoğrafları ayırdığımız klasördeki tüm kareleri seçelim ve Ok diyelim.
Birkaç işlem yaptıktan sonra fotoğraflarınızı ayrı ayrı layer’larda tutacaktır ve bu layer’ların hepsini seçili tutup, Edit/Auto-Align Layers… butonuna tıklayalım.
Ve açılan pencerede Auto’yu seçelim.
Ok dedikten sonra fotoğrafınız birleştirilecektir. Işık farkından dolayı oluşan hataları ise manuel olarak yine Photoshop’un içinden yapabilmemiz (Layer’ların hepsi açık olduğu için) daha basit. Ve sonuç;
http://www.arenafutbol.org
Rebellious
No-Post !
Rebellious

Favori Oyuncu : Metin Oktay
Rep : 2564
Yer : Ali Samiyen
Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) I231076_gsli

Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) Empty
MesajKonu: Geri: Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)   Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım) EmptyPaz Ocak 03, 2010 9:01 am

Paylaşım için teşekkürler
http://www.arenafutbol.org

Photoshopta Panoramik Fotoğraf Nasıl Yapılır? (resimli anlatım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshopta Makyaj Nasıl Yapılır?
» Seo nasıl yapılır
» Photoshop ile Pırlanta Kolye Nasıl Yapılır
» 3 Adımda Göz Rengi Değiştirme (Resimli Anlatım)
»  <<<ART MONEY resimli anlatım + İndir>>>