ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Sivasspor'da hedef 40 puan! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Sivasspor'da hedef 40 puan! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sivasspor'da hedef 40 puan!

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Sivasspor'da hedef 40 puan! I231073_fbli

Sivasspor'da hedef 40 puan! Empty
MesajKonu: Sivasspor'da hedef 40 puan!   Sivasspor'da hedef 40 puan! EmptyC.tesi Ocak 16, 2010 2:17 am

Sivasspor'da hedef 40 puan! 8739_B_muhsinertugral003

Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral artık futbolun dünyada dev bir endüstri olduğunu kulüplerin ise bilimsel çalışmaları sonucu başarıya ulaştığını söyledi.
Sivasspor'u ikinci yarıya en iyi şekilde hazırladıklarını belirten Ertuğral, "Takıma bir nevi akort yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.
Kupa maçları ve ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Sivasspor'da teknik direktör Muhsin Ertuğral, yerel Tv 58 kanalında yayınlanan 'Sporaktif' programına konuk olarak hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.
Devre arasında yaptıkları Antamlya çalışmasını kamp olarak nitelendiremediğini ifade eden Ertuğral, "Ne olduğunu anlamadan Kupa maçı için Denizliye geçtik. Kupa maçını oynadıktan sonra, İstanbul üzerinden Sivas'a döndük. İkinci yarı hazırlıklarına burada devam edeceğiz. Eğer havalar çok soğuk ve yağışlı olursa Trabzonspor maçı öncesinde B planımız hazır. Ancak kamp yerleri çok masraflı yerler olduğu için kulübümüzün kasasından boşa 1 lira bile çıkmasını istemiyorum. Savurganlığa gerek yok. Başta başkanımızı olmak üzere yöneticilerimiz her türlü konuda arkamda olduklarını söylediler. Başkanımızla bu konuları detaylı olarak konuştuk" dedi.
"YENİ TRANSFERLER KALİTELİ"
Takıma yeni kazandırılan transferlere değinen Ertuğral, "Tunuslu orta saha oyuncusu Nabil Taider ve Güney Afrikalı orta saha oyuncusu Elrio Van Heerden'in kalitelerinin ve kariyerleri belli. 1'i stoper mevkiine olmak üzere iki yeni transfer daha yapacağız. Katar'ın Al Arabi takımından transfer ettiğimiz 23 yaşındaki Malili orta saha oyuncumuz Keita'nın bazı problemleri var. Keita onları çözerek aramıza katılacak. Bünyemize kattığımız arkadaşlarımızdan ikinci yarıda çok şey bekliyorum. Aralarında iki Türk futbolcumuz var. Almanya'dan transfer ettiğimiz Forvet mevkiinde oynayan Rahman'dan inanın çok şey bekliyorum. Almanya U20 Milli takımında forma giymiş. Alman futbol kamuoyunun üstünde titreyerek durduğu bir isim. Bu futbolcumuzun Harun Toprak gibi diğer bir avantajları Sivas'lı olmaları. Rahman'ın bize ligde çok büyük katkı sunacağına inanıyorum. Birçok takımın kadrosunda görmek istediği Tunus'lu Nabil ve Güney Afrikalı Elrio'nun şu anda kalitesini tartışmaya konuşmaya bile gerek yok. Onlar futboluyla kendilerini herkese kabul ettirecek" diye konuştu.
"AKORT YAPIYORUZ"
Başkanımız Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu ile sürekli irtibat halinde olduklarını ifade eden Ertuğral, "Takımımızda bir futbol kulübünde olması gereken her şey var. Tesis, otobüs, çalışma ortamı anlamında eksiğimiz yok. Futbolcuların fazla maç kaybı yaşamalarından ve kendilerinden istenilenleri verememelerinden dolayı bir moral bozukluğu vardı. Bu durumu yavaş yavaş atlatıyoruz. Özgüven meselesi kazanmayla, başarılı sonuçlarla alakalı bir durum olarak görüyorum. Ama ilk yarıda ki en büyük sorunumuz olan bu problemi aşacağımıza inanıyorum. Şu an benim istediğim oyun anlayışı tam oturmadı. Otomatik sistem her bölümün her alanın tam işlediği sahada görev verilen futbolcunun mevkisi itibariyle üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdiği bir durum. Biz şu anda enstrümanlardaki akort ayarlaması gibi bir durum yapıyoruz. Takım içerisindeki uyum sorununu aşarak ekibimle birlikte akordu ayarlamaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
40 PUAN HEDEFİ
İkinci yarı hedeflerini 40 puan üzerine yaptıklarını ifade eden Ertuğral, "Bunu kendimize hedef koyarken bir gerçek vardı. Biz o zaman 8 hafta sonunda sadece 4 puan toplamıştık. Ligin genel bir tablosuna bakınca öyle bir hesap çıkarttım. Evet, 40 puan bizi bu sezon Süper ligde rahat bırakır diye düşünüyorum" dedi.
Türkiye Ziraat Kupasındaki hedefleri hakkında da görüş belirten Ertuğral, "Avrupa'da çok örneklerini gördük. Büyük takım küçük takım ayrımı yaparsanız kupada bir bakmışsınız saf dışı olmuşsunuz. O yüzden rakibimiz Giresunspor'u asla küçümsemiyorum. İnşallah futbolcularımda bu yanılgıya kapılmaz. Hafta sonu sahamızda oynayacağımız Giresunspor'u yenerek gruptan çıkan takım olmak istiyoruz" diye konuştu.

15.01.2010
Kaynak : DHA
http://www.arenafutbol.org

Sivasspor'da hedef 40 puan!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Konyaspor'da Hedef 3 Puan!
» Antep'te hedef 3 puan
» Hedef 5 maçta 15 puan
» Orduspor'da Tek Hedef 3 Puan!
» G.Antep'te hedef 3 puan