ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar

YazarMesaj
яσηαℓ∂σ
Takım Oyuncusu
яσηαℓ∂σ

Rep : 148
Yer : Burdur
Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar I231076_gsli

Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar Empty
MesajKonu: Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar   Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar EmptySalı Ağus. 25, 2009 2:44 pm

Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar 1249981186-1

Sezon başında Galatasaray'dan gönderilen ünlü futbolcu Hasan Şaş, oğluna neden 'Yusuf Deniz' ismini verdi?
Ünlü futbolcu, oğluna neden 'Yusuf Deniz' ismini verdi?

HaberTürk Gazetesi yazarı Kutlu Esendemir, Günün Adamı köşesinde Hasan Şaş'la bilinmeyen yönlerini konuştu. İşte o röportaj:

Hasan Şaş, Türk futbolunun son 10 yılına damgasını vurmuş efsane futbolculardan.

2000 yılında Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasında, 2002 Dünya Kupası'nda Türkiye'nin dünya üçüncülüğünde önemli pay sahiplerinden biri.

BUGÜNE DEK 15 KUPA KALDIRDI
Yarı final maçında yıldızlar topluluğu Brezilya'ya attığı golle tüm dünyada şöhreti yakalayan Hasan Şaş, futbol kariyerinde bugüne dek 15 kez kupa kaldırdı.

Saha içinde, kendine özgü stili ve agresif yapısıyla dikkat çeken Şaş, geçen yıl ağır bir sakatlık yaşamış ama takımdaki diğer sakat futbolcuların çokluğu nedeniyle, teknik direktör Bülent Korkmaz tarafından Hamburg ve Hacettepespor maçlarında sahaya sürülmüştü,

İşte bu iki maç onun Galatasaray'daki sonunu da hazırlayacaktı. UEFA Kupası'ndan elenişin ardından Hacettepe deplasmanındaki hüsranla birlikte 'Aslan' şampiyonluk potasından da düşecekti.

Şaş, Adana'nın Karataş ailesinden. 32 yaşında evli ve 2 çocuk babası. Ruhuna da, futboluna da Adanalılık sirayet etmiş durumda. Diğer futbolcuların aksine, ülke gündemine kafa yoran, sözünü söyleyen Hasan Şaş'a günlük hayattan ortalar yaptık. 0 da gelişine vurdu!

BU SIRALAR EDEBİYATIN DUAYENİ ADANALI YAŞAR KEMAL, KÜRT SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÇABALARDA BİR ÇEKİM MERKEZİ OLUŞTURDU. TANIR MISINIZ YAŞAR KEMAL'İ?
Tanımaz mıyım? Hatta rahmetli dayım Muhittin Kaymaz'laydık. Bir gün onunla Yeşilköy'de arabayla gidiyorduk. Bir ayakkabıcıda Yaşar Kemal'i görmüş. 5-10 kilometre de gitmiştik. Dayım, "Hasan senden bir ricam var" dedi. ""Buyur" dedim. "Yaşar Kemal'le tanışabilir miyiz?" dedi. "Niye olmasın dayı; gideriz" dedim. Geri döndük aynı yolu. Sonra tanıştık kendisiyle, öyle devam etti muhabbetimiz.

2002'DE JAPONYA VE GÜNEY KORE'DEKİ DÜNYA KUPASI SIRASINDA SİZE TELEFONLA ULAŞTIĞI DOĞRU MU?
Doğru evet. Telefonla aradı beni Japonya'dan. "Hemşerim; kendini çok yere atıyorsun" dedi. Ben de, "Vallahi rakip sert giriyor, vuruyor" dedim. "Demek ki anladılar tehlikeyi" dedi. Gülüştük. Tebrik etti oynadığım oyundan dolayı. Aslında serzeniş değil de, daha çok, "Seninle gurur duyuyoruz" şeklinde bir konuşmaydı.

YAŞAR KEMAL'İN SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK GİRİŞİMLERİNE NASIL BAKIYORSUNUZ?
Tabii, sanatçılar, yazarlar, olaylara daha ılıman, daha insancıl bakarlar. Çünkü onların sanatçı ruhları var. "Kan dursun" istiyorlar. Bu girişimleri çok doğal karşılıyorum.

ÇOCUKLARINIZDAN BİR TANESİNİN İSMİ DERİN, DİĞERİNİN YUSUF DENİZ. 1972'DE İDAM EDİLEN YUSUF ARSLAN'LA DENİZ GEZMİŞ'TEN ESİNLENDİĞİNİZ SÖYLENİYOR.
Evet öyle. Yusuf aynı zamanda benim kayınpederimin ismi. Hem de Yusuf Arslan'la Deniz Gezmiş'i severim. Çünkü zamanında Amerika'ya karşı çıkmış insanlar... Şimdi herkes Amerika'ya karşı çıkıyor. Demek ki bu adamlar ileri görüşlüymüş. '70'lerde işte o insanları idam ederken, yargılarken geniş kapsamlı bakmak gerekti olaylara. Onların durumu beni çok üzmüştü. Bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışmışlardı. Ben de onları sevdiğimden dolayı, hem de kayınpederimin adı da Yusuf'tu. Onu da yaşatmak için Yusuf Deniz koydum. Bence çok güzel bir isim oldu.

DÜŞÜNCELERİNİZ, TAKIMDA BİR SORUN YARATMIYOR MUYDU?
Yoo, hiçbir zaman sorunlara yol açmadı... Ben demokrat görüşlü, Atatürkçü düşüncelere sahip bir insanım. İnsancıl tarafım çok.

GÜLEN'i HİÇ KONUŞMADIK

MESELA TAKIMDA, FETHULLAH GÜLEN CEMAATİNİN ETKİLİ OLDUĞU, HAKAN ŞÜKÜR'ÜN DE BU CEMAATTEN OLDUĞU SÖYLENİRDİ HEP.
Hakan Ağabey'le aramızda öyle bir sıkıntı olmadı. Kendisiyle 5 yıl oda arkadaşlığı yaptık. Bir gün konuyu konuşmadık. Çünkü birbirimize saygı, sevgi çerçevesi içerisindeydik. Eğer ben onlara karışsaydım onlarla arkadaş olamazdım. Onlar bana karışsaydı, onlardan bana arkadaş olmazdı.

GENELDE FUTBOLCULAR ÜLKE MESELELERİNE FAZLA KAFA YORMAZLAR. SİZİ BUNLARDAN FARKLI KILAN NEDİR?
Kültürlü bir aileden geliyorum ve bizim evde, "Hasan bu golü nasıl attın? Bu arabayı mı aldın? Araban kaç para, buradan dükkân aldın, bu ne kadar?" gibi şeyler konuşmayız. Küçükten beri de öyle yetiştik.

YA BUNDAN SONRASI?
Transfer döneminin bitmesine daha var. Ne olur ne getirir bilinmez. Bonservisim elimde. Şimdi TRT Türk'te Erhan Telli ve Uğu Meleke'yle "Futbol her şeydir" programını yapıyoruz.

Hasan'dan Şaşırtacak açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu açıklamalar konuşulur!
» Korkmaz'dan çarpıcı açıklamalar
» Mustafa Sarp'tan Açıklamalar
» Mehmet Özdilek'ten açıklamalar
» Kafkas'tan iddialı açıklamalar