ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Trabzonspor ruhunu özledim.. Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Trabzonspor ruhunu özledim.. Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Trabzonspor ruhunu özledim..

YazarMesaj
Hermes
Yedek Oyuncu
Hermes

Favori Oyuncu : Alex , Messi, Huntelaar,Pato
Rep : 203
Yer : İstanbul
Trabzonspor ruhunu özledim.. I231073_fbli

Trabzonspor ruhunu özledim.. Empty
MesajKonu: Trabzonspor ruhunu özledim..   Trabzonspor ruhunu özledim.. EmptyPerş. Şub. 18, 2010 2:13 am

Uzun zamandır Trabzonspor'la ilgili yazı yazmak istiyordum.
Trabzonspor neden bu halde?
Neden üç büyüklerle arasındaki güç farkı gün geçtikçe açlııyor?
Ve neden Trabzonspor bir türlü huzura kavuşamıyor?
Neden Trabzonspor'u yazıyorum. Çünkü ben bu şehrin futbol sevgisini seviyorum. Bu sevgi çoğu zaman zarar getirse de Trabzonspor'un mazisine saygı duyuyorum.

Trabzon halkı futbolla yatıp futbolla kalkan bir bir topluluk. Onların inatçı yapısı Türk futbol tarihinin belki de en çarpıcı başarısını ortaya çıkarmış.
Şimdi haberleri okudum. Fatih Tekke boş mukaveleye imza atmalıymış. Başkan Şener öyle diyor. Peki sayın başkana soruyorum "Peki ya nasıl geri dönecek Trabzonspor ruhu bir daha?"

Aslında Sadri Şener'in yaptığı bu açıklama Trabzonspor'un neden kötü günler yaşadığını ve yaşamaya devam edeceğini gösteriyor. Trabzon kendi içindeki kavgalardan kendi evlatlarına sırtını dönüyor. Bugün Trabzonspor'u zirveye taşıyacak olan isimler Fatih'tir, Erdinç'tir, Gökdeniz'dir. Peki Trabzonspor yönetimi ne yapıyor? Kıtalar arası yolculuklarla Kolombiya'dan oyuncu alıyor. Seyretmeden "Atla gel Corc" diyorlar.
Bugün Trabzon'a gelen yabancılardan Şota haricinde kim başarılı oldu?
Kendi öz kaynaklarını har vurup savuran bir anlayış kendi yetiştirdiği isimlere sırtını dönüyor. Döndüğü yetmezmiş gibi onları kamuoyuna kötülüyor.
Fatih, Erdinç, Gökdeniz daha yeni kaçanlar. Trabzonspor'a büyük başarılar elde eden Abdullah, Hami, Ogün isimler de kovulur gibi gönderildiler mi?

Trabzonspor'un başında Şenol Güneş var. Şenol hoca döneminde Kolombiya'dan alınan oyuncu krallar gibi, kurtarıcı gibi karşılanıyorsa vay Türk futbolunun haline vay Trabzonspor'un haline!

Trabzon'da herkes futbolu çok seviyor ama maalesef bu şehre her gittiğimde büyük bir kutuplaşmanın içinde görüyorum kendimi. Yönetici, sokaktaki adamla, tribündeki karşı tribündekiyle, yönetici kendi yuvasından yetişen çocuğuyla, medya yöneticiyle kavgalı. Futbolu çok bilen insanların bu bilmişliğini sürekli eleştirisel anlamda gündeme getirmeleri de büyük yanlış.

Trabzonspor düzelecek mi?
Bu kafada giderse hayır! Trabzonspor öz kaynaklarına dönmeli, gerekirse bir dönemdeki gibi yabancısız oynamalı. Gerekirse bu uğurda acı çekmeli. Ama bir kaç yalda oluşturulacak bir yapıyla düze çıkmalı. Trabzonspor'u Trabzonspor yapan o formayı terinin son damlasına kadar ıslatan hırsla, inatla ve özveriyle macedele eden Trabzon gençliğidir. Son başarıları elde edenler orta yaşın olgunluğunu yaşıyor. Şenol Güneş gibi, Ali Kemal gibi...

Bugün Fatih'in, Gökeniz'in mahallenin hayırsız çocukları gibi ilan edilmeleri Trabzon'a büyük zarar veriyor. Trabzon birlik olmaladır. Sadece eleştiri değil kulübün geleceğiyle ilgili planlar üretmelidir.
Trabzon Trabzonsporluya sahip çıkmalı.
Trabzonspor ruhu böyle gelir geri. Bir futbolsever olarak ben ruhu çok özledim.

Trabzonspor ruhunu özledim..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ''İngiliz futbolunu çok özledim''
» Mourinho: "İngiltere'yi özledim, ama..."
» TRABZONSPOR
» Galatasaray 2-1 Trabzonspor
» Diyarbakırspor 1-2 Trabzonspor