ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"Şampiyonluk unvanını ben vermedim" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"Şampiyonluk unvanını ben vermedim" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Şampiyonluk unvanını ben vermedim"

YazarMesaj
eakin
Admin
eakin

Favori Oyuncu : Neeskens
Rep : 515
Yer : İstanbul
"Şampiyonluk unvanını ben vermedim" I231076_gsli

"Şampiyonluk unvanını ben vermedim" Empty
MesajKonu: "Şampiyonluk unvanını ben vermedim"   "Şampiyonluk unvanını ben vermedim" EmptyCuma Mayıs 14, 2010 5:44 am

İtalya Futbol Federasyonu'na 2006'da şike skandalıyla ilgili süreçte ''olağanüstü komiser'' sıfatıyla başkanlık etmiş olan Guido Rossi, 2005-2006'da Serie A'nın şampiyonluk unvanının masa başında alınan bir kararla Inter'e verilmesinin kendisiyle bir ilgisi bulunmadığını açıkladı.

Geçmişte Şirketler ve Menkul Kıymetler Milli Komisyonu başkanlığı da yapmış olan Rossi, bugün Milano Bocconi Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, ''2006'da şampiyonluk unvanını ben vermedim. Durmadan bunu söylemekten vazgeçsinler'' dedi.

Rossi, şike skandalının ardından şampiyonluk unvanının Inter'e verilmesinin faturasını kendisine kesenleri eleştirerek, ''Ben bu konularda pek konuşmuyorum. Ama durmadan konuşanlar var. Bence susmaları daha iyi olur'' ifadelerini de kullandı.

Rossi, Juventus tarafından geçtiğimiz günlerde 2005-2006 sezonunda Inter'e verilmiş şampiyonluk unvanının geri alınması istemiyle İtalya Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunmasıyla ilgili olarak ise ''Yorum yok'' demekle yetindi.

İtalya'da 2006'da patlak veren şike skandalı, Juventus başta olmak üzere kimi kulüplerin puanlarının silinmesi, Inter'in Serie A'da ilk sıraya yükselmesini ve hükmen şampiyon ilan edilmesini de beraberinde getirmişti.

Ancak şike zanlıları hakkından halen Napoli Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam eden dava çerçevesinde, 2004-2006 döneminde Inter yetkililerinin de hakemler üzerinde baskı kurduğunu düşündürecek telefon kayıtlarının ortaya çıkarılması, FC Juventus'un, Siyah-mavililerden şampiyonluk unvanının geri alınması talebiyle, hafta içerisinde federasyona başvurmasına neden olmuştu.
http://arenafutbol.org

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Kayseri'de şampiyonluk yaşamaya geldim"
» "Şampiyonluk bizim elimize.."
» "Tek hedef şampiyonluk"
» Şampiyonluk için üç aday!
» "Matador" Paris'te "Horoz" kovaladı..