ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama!

2 posters
YazarMesaj
gRasping
SuperStar
gRasping

Favori Oyuncu : ArenaFutbol
Rep : 43
Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! I231076_gsli

Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! Empty
MesajKonu: Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama!   Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! EmptyPtsi Haz. 07, 2010 4:17 pm

Gelişi gibi gidişi de olay oldu. G.Saray tarihinin en pahalı dış transferiydi. 4 yıl için 13.5 milyon Euro’ya mal oldu. Ancak bu süreyi tamamlayamadan, 2 yıl dolmadan 20 bavulla ülkesine uçtu. Haliyle sarı kırmızılı kulüple mahkemelik oldu. Yeni takımı ülkesinin köklü kulüplerinden Palmerias’tı.

G.Saray’ın Brezilyalı eski yıldızı Cassio Lincoln, Aksiyon Dergisi’ne verdiği röportajda sarı kırmızılı takımda geçirdiği dönemde bilinmeyen konulara açıklık getirdi. İşte o röportajdan satır başları...

Teklif olursa düşünürüm

G.Saray dışında bir kulüp beni istedi. Ancak kabul etmedim. Çünkü taraftarıyla ve orada yaşadığım güzel zamanlar hatırına hâlâ G.Saray’la çok kuvvetli bir bağım var. Bununla beraber biraz nefes almak için bu zamana ihtiyacım vardı. Şimdi yeni bir davet gelirse seve seve düşünürüm ve kim bilir belki bir gün Türkiye’ye dönebilirim.

Başkan Canaydın’ın ölümüne çok üzüldüm. O bana her zaman oğlu gibi davrandı. Kalli, Hakan’la beni kadro dışı bıraktı. Bu olay tamamen teknik direktörün anlayışsızlığından kaynaklandı. Skibbe’nin takımdan gönderilme tarzını hiç beğenmedim. Elinden geleni yapmaya çalışıyordu. Adaletsizliği sevmiyorum.

Davranışları karışık

Neden disiplinsiz kelimesi? Tatilden bir gün geç döndüğüm için mi? Her zaman G.Saray’la aramda olan sözlerimi tuttum. Yöneticilerin davranışları biraz karmaşık. Çünkü çoğu Avrupa’da hiç çalışmamış. Ama şahsen Adnan Sezgin futboldan anlıyor. Bununla birlikte Haldun’un (Üstünel) Almanya’da Hamburg’a karşı oynadığımız maçtan sonra alkollü içki kokan bir hâlde soyunma odasına girip tartışması beni negatif etkileyen bir olaydır’.

VATAN GAZETESİ'NDEN O KAVGANIN HİKÂYESİ
TARİH: 12 Mart 2009

Avrupa Ligi 4. tur ilk maçında Hamburg ile G.Saray karşılaşıyor.. Hoca Bülent Korkmaz.. O dönemde Lincoln bitmez tükenmez kaprisleriyle tüm G.Saraylılar’a saç baş yolduruyor.. Nordbank Arena’daki maçta Ayhan 34’te durumu 1-0 yapıyor.. 49’da Trachowski skoru 1-1’e getiriyor.. Maçın 53. dakikasında Emre Aşık kırmızı kart görüyor.. Kewell’ı stopere çeken Korkmaz, orta sahayı kuvvetlendirmek için Lincoln’ü çıkarıp Mehmet Güven’i sokuyor.. Dananın kuyruğu da burada kopuyor.. Sinirlenen Lincoln, oyundan çıkarken Korkmaz’a “Fuck off” (S..ir git) diye bağırıyor.. Maç 1-1 bitiyor..

Söz konusu tartışma ise soyunma odasında yaşanıyor.. Odaya giren Üstünel, menajer Adnan Sezgin’in Lincoln’ün sırtını sıvazlayıp “Olur böyle şeyler, aldırma” dediğini görünce Brezilyalı’nın yanına gelip bas bas bağırıyor:

“Sen G.Saray’ın teknik direktörüne, 25 sene forma giymiş kaptana ”Fuck off “ diyemezsin terbiyesiz herif! Senin dilini kopartırım, bacaklarını kırarım..”

Araya diğer topçular girip Lincoln’ü Üstünel’in elinden zor alıyorlar.. Lincoln, sonra FIFA’ya başvurup bu olayı şikayet etmek istiyor ama soyunma odasındaki hiç kimse şahit olmayınca sonuç alamıyor..

İşte Cassio Lincoln’ün sözünü ettiği olay ve işte o gün yaşananların perde arkası..

BİR GÜN GERİ DÖNEBİLİRİM

Lincoln'ün G.Saray’da birçok iyi anısı da var tabii. Sambacı, kariyerinin en güzel günlerini Türkiye’de geçirdiğini ve G.Saray’a hayatını verdiğini belirtirken “Yeniden Türkiye’de oynama şansım vardı. Ancak başka bir takım olduğu için kabul etmedim. G.Saray’la aramda çok güzel bir bağ var. Bir gün belki tekrar Türkiye’ye dönebilirim” dedi. İşte Lincoln’ün kendi ağzından açıklamaları:

ÖZHAN CANAYDIN: Kulübe geldiğimde beni çok iyi karşıladı ve bana her zaman oğlu gibi davrandı. Ben de onu babam gibi görürdüm. Mekanı cennet olsun..

SKIBBE: Takımdan gönderilme tarzını hiç beğenmedim. Elinden geleni yapmaya çalışıyordu.

ARDA: Çok yetenekli; kendinden beklenenler ile yıldız olmanın zorluklarını öğreniyordu.

G.SARAY TARAFTARI: Tarif etmek zor. Mükemmeller. Onları çok seviyorum. Tribüne çağırırken yapılan tezahüratı unutamıyorum.
eakin
Admin
eakin

Favori Oyuncu : Neeskens
Rep : 515
Yer : İstanbul

MesajKonu: Geri: Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama!   Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! EmptyPtsi Haz. 07, 2010 7:03 pm

hak etti ama
http://arenafutbol.org
gRasping
SuperStar
gRasping

Favori Oyuncu : ArenaFutbol
Rep : 43

MesajKonu: Geri: Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama!   Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama! EmptySalı Haz. 08, 2010 12:07 am

Lincoln'e sert cevap!

Galatasaray Kulübü Futbol Şubesi'nde son günlerde ortaya atılan yeniden yapılanma ve kurumsallaşma fikri sonrasında Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel ilk kez DHA'ya konuştu.

Futbol Şubesi anlayışının alaturka olduğunu söyleyen Üstünel, Lincoln olayına da açıklık getirdi.

Üstünel'in açıklamaları şöyle:

"Dün ve önceki gün medyaya yansıyan Casio Lincoln haberlerini ben de ilgi ile izledim. Haber kısmen doğrudur. Doğru olmayan kısmı ise benim lincoln ile yaşadığım diyalog sırasında alkollü olduğumdur. Kesinlikle böyle bir durum sözkonusu değildir. Ama bugün de aynı şeyler yaşansa aynı tepkiyi veririm. Kimse Galatasaray'ın 25 yıllık efsane kaptanına, teknik direktörüne küfür edemez. Bizim yönetici olarak görevivimiz Galatasaray'ın değerlerine sahip çıkmaktır. GS teknik direktörü de bu değerlerin başında gelir. Hiç bir futbolcumluz teknik direktörümüze küfür edemez. Ederse gereken cevabı yöneticelerden alır.

Futbol Şubesi'nin yeniden yapılandırılması fikri benim 4 yıllık tecrübelerimle seçim öncesi Başkan'a götürdüğüm bir projedir. Bu konu ile ilgili yeni, modern, vizyon getirecek detaylı çalışmayı yönetimi kurulumuz yapacaktır. Futbol şubesi son derece alaturka ve Galatasaray'a yakışmayan, seçimlerde pazarlık malzemesi yapılacak kadar küçük görülen bir yönetim tarzıdır. Florya aslında büyük bütçelerle yöneltilen büyük bir fabrikadır. Bu fabrika geniş tabanla futbol A.Ş tarafından yönetilmelidir. Galatasaray Futbol Şubesi'ni kaldırırak büyük bir hamle yapmıştır. Şimdi yapılacak hamle başarıyı ve başarısızlığı beraber göğüsleyecek Galatasaray'ın hakettiği modern ve vizyon sahibi futbol yönetimini yapılandırmaktır. Ben geride kalan 4 yılda takım oyununun bir parçası olarak büyük bir onurla camiama hizmet etmeye çalıştım."

Lincoln'den Üstünel'e büyük suçlama!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Başkana büyük suçlama
» Campbell'dan şok suçlama..
» Aksu'dan Demirören'e suçlama!
» Fatih Terim'e Şok Suçlama
» Hükümetten işçilere şok suçlama!