ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Başbakan'dan Bursa yorumu! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Başbakan'dan Bursa yorumu! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Başbakan'dan Bursa yorumu!

YazarMesaj
gRasping
SuperStar
gRasping

Favori Oyuncu : ArenaFutbol
Rep : 43
Başbakan'dan Bursa yorumu! I231076_gsli

Başbakan'dan Bursa yorumu! Empty
MesajKonu: Başbakan'dan Bursa yorumu!   Başbakan'dan Bursa yorumu! EmptySalı Haz. 08, 2010 12:01 am

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Bursaspor'un Özlüce Tesisleri ziyareti sırasında Bursaspor TV'ye açıklamalarda bulundu. 2009-10 futbol sezonunda Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlaması nedeniyle Bursaspor'u kutladığını belirten Başbakan Erdoğan, "Bu tebrik sadece şahsıma ait tebrik değil. Gittiğim her yerde, Türkiye genelinde şampiyonluğu bizimle birlikte aynı şekilde paylaşanların olduğunu gördüm" dedi.

Bursaspor'un şampiyonluğunun farklı bir anlamı olduğunu belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Trabzonspor'dan sonra Bursaspor'un da Süper Ligi almış olması, artık ilk 3-4 ler şimdi de 5'ler olmuş oldu. Temenni ederim ki 6. ve 7. takımlar da ilave edilsin. Böylece Süper Lig'de olanların hepsinin şampiyon olma noktasında kendilerine hedef koyabilme şansını yakalaması önemli" diye konuştu.

"ALTYAPI ÖNEMLİ BİR ZENGİNLİKTİR"

Altyapının önemli bir zenginlik olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, "Burada bir şeyi çok önemsiyorum. Altyapı noktasında Bursaspor'un önemli bir hazırlığı var. Altyapı geleceğe yönelik bir hazırlık olarak bana göre dinamik yapıyı oluşturuyor ve mevcut kadronun yarısının altyapıdan gelen futbolculardan oluşması önemli bir teşhistir, önemli bir zenginliktir. Bu Bursaspor'un geleceğini de bu noktada güçlü kılacaktır" dedi.

"TRİBÜNLERİYLE BÜTÜNLEŞEN NADİDE BİR KULÜP"

Bursaspor'un, Türkiye'de tribünleriyle bütünleşebilen nadide kulüplerden bir tanesi olduğunu belirten Erdoğan, "Her ilimizde böyle tribün zenginliği yok. Bursaspor'da bu zenginliği de görüyoruz, Trabzon'da olduğu gibi. Bunu da önemsiyorum. Çok sevindiğim konulardan bir tanesi de tüm futbolcularıyla, teknik kadrosuyla, yönetimiyle bütünleşen ve bu bütünleşmeyi şampiyonluğa inanmak ve bu inancı da başarıyla noktalamak çok önemliydi ve sonunda da bunu gördük"şeklinde konuştu.

"ÖNEMLİ OLAN FİNİŞTİR"

Sezona başlarken güzel start verilebileceğini ancak aslolanın finiş olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Bursaspor bu finişi yaptı ve son ana kadar kopmadı. Bir ara sıkıntıya düşer gibi oldu ama yine toparlandı. Kararlı olarak mutlu sona ulaştı. Ben bundan dolayı gerek futbolcuları, gerek teknik kadroyu başka Sağlam olmak üzere, gerekse yönetimi tek tek kutluyorum ve tebrik ediyorum ve başarılarının önümüzdeki uluslar arası futbol şampiyonasında da devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

Şampiyonlar Ligi maçlarını takip edeceğini belirten Erdoğan, yurt içinde olan karşılaşmalara katılamayabileceğini ancak yurtdışındaki gelişmelere göre maçları takip edebileceğini belirtti. Erdoğan, "Bu tür şeyler Türkiye'nin uluslar arası camiada tanınmasına vesile olan önemli fırsatlardır" diye konuştu.

Başbakan'dan Bursa yorumu!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Antu Yorumu
» Dos Santos'un maç yorumu!
» Uefa'dan Fenerbahçe Yorumu
» Ömer'den penaltı yorumu..
» Toraman'dan Hilbert yorumu!