ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Magath-Schalke krizi Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Magath-Schalke krizi Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Magath-Schalke krizi

YazarMesaj
gRasping
SuperStar
gRasping

Favori Oyuncu : ArenaFutbol
Rep : 43
Magath-Schalke krizi I231076_gsli

Magath-Schalke krizi Empty
MesajKonu: Magath-Schalke krizi   Magath-Schalke krizi EmptyÇarş. Haz. 09, 2010 3:47 am

Beşiktaş Kulübü dün resmi internet sitesinden yaptığı duyuru ile 6 teknik direktör ile görüşme halinde olduklarını açıklamıştı. Bernhard Schuster, Manuel Pellegrini, Felix Magath, Mircea Lucescu, Ronald Koeman ve Juande Ramos ile görüşüleceğini belirten Siyah Beyazlı yönetime Almanya'dan iyi haber geldi. Beşiktaş yönetiminin listesinde yer alan Felix Magath'ın 30 Haziran 2013 tarihine kadar sözleşmesi olan Schalke 04 takımı ile sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Felix Magath 2008-2009 sezonu sonunda Wolfsburg takımı ile yaşadığı şampiyonluğun ardından geçen sezon başında Schalke 04 takımına transfer olmuştu. 2009-2010 sezonunda ise Bundesliga'yı Bayern Münih'in ardından ikinci olarak tamamlayan Schalke 04 takımında teknik direktör Magath'ın yeni sezon öncesi Alman kulübü yetkilileri ile sorunlar yaşadığı ortaya çıktı.

Almanya'nın Bild gazetesinde çıkan habere göre Magath'ın önümüzdeki sezon için yönetim kurulundan 30 milyon Euro'luk transfer bütçesi istediği, ancak Alman kulübü yetkililerinin transfere sadece 10 milyon Euro bütçe ayırabileceklerini açıkladığı, bu durumun da krize neden olduğu kaydedildi.

Felix Magaht'ın yaşanan bu kriz sonrası yaptığı açıklamada "Ben bir sene önce Schalke ile sözleşme imzaladığımda bana kulübün 250 milyon Euro borçu olduğu ve maddi konularda sorun yaşanacağı söylenmemişti. Ayrıca transferleri ben yapacaktım. Ancak şimdi transfer için yeteri kadar bütçe ayrılamıyor. Ayrıca bana transfer yapmam konusunda serbestlik tanınmıyor. Bu durum benim planlarım araısnda yoktu. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'nde mücadele ededeğiz. Kadromuz hem Bundesliga'yı hem de Şampiyonlar Ligi'ni kaldıracak yeterlilikte değil. Yöneticilerimiz ile bu konuları tekrar konuşmam lazım" dediği belirtildi.

Öte yandan Magath'ın yaptığı bu açıklama sonrası Schalke 04 kulübü yöneticilerinden Clemens Tönnies kendisine sorulan soruları yanıtsız bırakması ve konu ile ilgili yorum yapmaması dikkat çekti.

Felix Magath'ın yaşanan bu gelişme sonrası Schalke 04'deki geleceği tartışma konusu olurken, Alman teknik adamın şu açıklaması da ilgi uyandırdı.

"Ben geçtiğimiz sezon göreve başladığımda 2013 yılında Bundesliga şampiyonluğu için garanti vermiştim. Ancak bu şartlarda sözümü tutabileceğimi sanmıyorum. Böyle bir durumda karşı karşıya kalacağımı bilseydim bu tarz bir söz vermezdim".

Schalke 04 ve Felix Magath arasında yeni sezon öncesi çıkan bu krizi değerlendiren Alman basını, Magath'ın Schalke'den ayrılabileceğini gündeme getirdi. Bild gazetesinde bu konu ile ilgili yapılan yorumlarda önümüzdeki günlerde yaşanan bu maddi krizin büyüyebileceği ve Alman teknik adamın Schalke ile yollarını ayırabileceğinin alti çizildi.

Magath-Schalke krizi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Schalke'de Magath farkı
» Linz krizi..
» Youla krizi sürüyor
» Antalya'da hakem krizi..
» Real'de Benzema krizi..