ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor

2 posters
YazarMesaj
Champion1905
Portal&Face Mod
Champion1905

Favori Oyuncu : Cristiano Ronaldo
Rep : 0
Yer : Bursa
Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor I231076_gsli

Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor Empty
MesajKonu: Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor   Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor EmptyPerş. Eyl. 02, 2010 8:28 pm

Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu.
Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor News_manset_resim_fp_tolunay_kafkas002
Gaziantepspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Galatasaray maçına, verilen arayla birlikte çok iyi hazırlandıklarını ve deplasmanda oynadıkları iyi futbolla rakibin karşısına puan veya puanlar almak için çıkacaklarını söyledi.

Galatasaray maçı hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdüren kırmızı-siyahlı ekipte moraller yüksek.

Açma germe hareketleriyle başlayan antrenmanın ana bölümünde dar alanda çift kale oyun ve üç kaleli oyun çalışmaları yapıldı.

Antrenman boyunca moral ve motivasyonu en üst seviyede olduğu gözlenen futbolcular, antrenmanı soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı.

Antrenmanda basın mensuplarına açıklamada bulunan teknik direktör Tolunay Kafkas, Galatasaray maçı öncesi lige verilen aranın kendileri için faydalı olacağını ifade etti.

Ligin ilk üç haftasında 3 beraberlik aldıklarını, özellikle Kasımpaşa ve Konyaspor maçlarından kaybedilen puanların kendisi için sürpriz olduğunu anlatan Kafkas, ''Beraberliklerle başlayan bir süreç ve bu maç da bizim için çok zor olacak. Daha önce de belirttiğim gibi her maçın kendine göre zorlukları var. Oyunun nasıl gelişeceği hakkında bir öngörümüz var. Biz dışarıda daha iyi oynayan bir ekibiz. Puan veya puanlar almak için oraya gideceğiz. Her zorluk bir fırsattır. Biz bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz'' dedi.

Transfer döneminde yapabileceklerinin en iyisini yaptıklarını söyleyen Kafkas, ''Takımlarda birden bire radikal değişimleri ben uygun bulmuyorum. Bir süreç içinde yavaş yavaş birtakım değişiklikleri yapmak gerekiyor. Biz şimdi belli oyuncuları aldık, onların bir uyum sorunu var. Bu uyum sorununu birlikte çözeceğiz ve her şeyden önce bir takım olacağız. Takım içinde herkes birbiri için mücadele verecek. Gerçek bir takım olduğumuz zaman takımın gücü ortaya çıkacak'' diye konuştu.

Kafkas, transfer döneminde genç, yetenekli ve gelecekte paraya dönüşebilecek futbolcuları tercih ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kulübün geleceği açısından fayda sağlayacak futbolcuları alıyoruz. Transfer ettiğimiz Kamerunlu Dany Nounkeu, milli takımın da zaman zaman oyuncusu. 24 yaşında ve Fransa'nın Toulouse takımında geçen sezon 23 maç oynadı. Bu transferleri de özellikle kendi bütçemize uygun olacak şekilde yapıyoruz. Bu futbolcunun takımımıza faydalı olacağını düşünüyorum.''

Atletik, koşan, dikine oynayan ve hızlı bir takım oluşturma hedefinde olduğunu anlatan Kafkas, ''Bir zamanlarki başarılı Gaziantepspor gibi. Tabii bu da hemen kolay değil ve biraz süreç gerektiriyor. Söylediğim gibi defanstaki yaşlı oyuncuları gönderdik ve yeni bir defans kurgusu yarattık. Şimdi iki kalecimiz de çok iyi, genç bir kalecimiz var. Elimizde 7-8 tane gerçekten bu takımın geleceğini oluşturan oyuncular var. Gaziantepspor'un geleceği çok emin ellerde'' ifadelerini kullandı.

-ARJANTİNLİ SOSA, GALATASARAY MAÇINDA İDDİALI-

Gaziantepspor'un büyük umutlarla transfer ettiği, henüz golle buluşamayan Arjantinli Ismael Sosa da Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu, ancak kendilerinin 3 puan için oynayacaklarını söyledi.

Galatasaray'ın büyük bir takım olduğu bilincinde hareket ettiklerini belirten Sosa, ''Bizim ekibimiz rakip kim olursa olsun çok iyi hazırlanıp ve çok iyi top oynamak zorunda. Teknik heyetin söylediklerini sahaya yansıtmamız gerekiyor. Çalışmalarımız da o yönde devam ediyor. Bizim açımızdan rakibin kim olduğu önemli değil, tek hedefimiz var o da galibiyet'' dedi.

Taraftardan biraz daha sabır istediğini vurgulayan Sosa, ''Sadece 3 haftadır takımdayım. 3 haftada oynama sürelerim de belli. Görüyorsunuz ne kadar oynadığımı. Tabii ki bu hocamın kararı, en ufak bir problemim yok. Ben elimden geleni yapıyorum. Benimle ilgili beklentilerin de farkındayım. Ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Antrenmanda ve maçlarda verilen şansı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum'' diye konuştu.

Takım olarak her maç yükselen bir grafikle sahaya çıktıklarını ifade eden Arjantinli Sosa, sözlerini şöyle tamamladı:

''Her hafta daha iyi bir futbol sahaya yansıtıyoruz. Tabii ilk maç, ikinci maç diye düşündüğünüzde hücum konusunda biraz sıkıntılarımız vardı, ama üçüncü maçta bunları aştık. Dediğim gibi her maç biraz daha üstüne koyuyoruz. Daha iyisi, daha kötüsü diye değerlendirmek istemiyorum. Sadece her maç daha iyi olduğumuzu söylemek istiyorum. Zaman geçtikçe daha iyi bir Gaziantepspor izleteceğimizi düşünüyorum.''

AA
MEMOĞLU
Admin
MEMOĞLU

Favori Oyuncu : Ü.Karan
Rep : 0
Yer : Gebze|Kocaeli
Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor I325052_kocaelili

Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor Empty
MesajKonu: Geri: Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor   Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor EmptyPerş. Eyl. 02, 2010 8:31 pm

Antrenmanda basın mensuplarına açıklamada bulunan teknik direktör
Tolunay Kafkas, Galatasaray maçı öncesi lige verilen aranın kendileri
için faydalı olacağını ifade etti.

Galatasaray 'a faydasız olacak sanki.

Gaziantepspor Galatasaray'a bileniyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Leopar Antalya'ya bileniyor
» Trabzonspor Fener'e Bileniyor
» Sivasspor Çotanaklar'a bileniyor
» Bursaspor Trabzon'a bileniyor