ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Hiddink'ten son nokta Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Hiddink'ten son nokta Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hiddink'ten son nokta

2 posters
YazarMesaj
Dayrace16
Test Moderator
Dayrace16

Favori Oyuncu : David Villa,Volkan Şen
Rep : 0
Yer : İstanbul
Hiddink'ten son nokta I325044_bursali

Hiddink'ten son nokta Empty
MesajKonu: Hiddink'ten son nokta   Hiddink'ten son nokta EmptyPerş. Ekim 07, 2010 3:14 am

Guus Hiddink, EURO 2012 Eleme Grubu maçında Cuma akşamı Berlin'de oynanacak Almanya maçı öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesi Arda Turan'ın durumu oldu...

Hiddink'ten son nokta Hiddink523

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Guus Hiddink, EURO 2012 Eleme Grubu maçında Cuma akşamı Berlin'de oynanacak Almanya maçı öncesi basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin, cevabını en fazla merak ettiği konu Arda Turan'ın Cuma günü sahada olup olmayacağı idi... Tecrübeli teknik adam bu konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Hiddink konuyla ilgili olarak şöyle konuştu...

"Geçen salı Frank Rijkaard ve Adnan Sezgin ile bir görüşmem oldu. Biliyorsunuz Türkiye'de herkes konuya karışmak ister. Özellikle konu spor olunca. Ve konumuzda şu anda Arda olduğuna göre herkesin kendi ekibine güvenmesi gerekiyor. Herkesin karşılıklı bir bilgi alış verişi içinde olması gerekiyor. Arda'nın Galatasaray'da sakatlandığı gerçeğini herkes biliyor, öncelikle bunu söylemeliyim.

İşte bu yüzden Rijkaard ve Neeskens ile görüşüp Arda'yı milli takıma almaya karar verdik. Hakan Balta da aynı şekilde. İkisini de antrenmanlara dahil edip nasıl gelişim göstereceklerini görmek istedik. Herhangi bir risk almak istemedik. Milli takım sağlık ekibiyle gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Ben kesinlikle onların doğruyu yaptığını düşünüyorum ve onların arkasındayım. Hiç kimse suçlama ve linç kültürü geliştirmesin. Bunu yapmak yerine şu anda Arda'nın bu sakatlığı ne zaman yaşadığı gerçeğini bilelim ve onun üzerine konuşalım. Oynarsa tabii ki hepimiz mutlu olacağız çünkü çok önemli bir oyuncu. Ama ben de bu meslekte deneyimli bir hoca olarak oyuncu oynamak istese bile onu riske etmek düşüncesinde değilim. Hakan Balta için de söylediklerim geçerli. Öyle gözüküyor ki bir iki maç için hazır olabilir. Arda konusunda yarın veya bir sonraki gün kesin kararımızı vereceğiz. Dürüst olmak gerekirse bugün maç olsa Arda'yı oynatmak çok zor olurdu. Şu an hala bir buçuk günümüz var maça son durumuna bakacağız ama oyuncumuzun sağlığıyla ilgili kesinlikle riske girmeyeceğiz.

Arda konusunda karar vermeden önce Rijkaard ve Neeskens ile görüşmeyeceğiz, çünkü artık karar bizde. Rijkaard ve Neeskens Arda'ya oynamaması konusunda bir baskı uygulamadı. Arda aptal değil. Zeki ve karakterli bir oyuncu.. O da ne yapması gerektiğini biliyordur. O riske girmeyecektir, biz de riske girmeyi düşünmüyoruz. Eğer Arda'nın durumuyla ilgili kötü bir gelişme olduğunu görürsek onu kadrodan çıkartırız.

Bu arada herkes Almanya maçına yoğunlaşıyor, Azerbaycan maçı da en az Almanya maçı kadar önemli.

Arda'nın sakatlığı haftalar öncesinde oluşmuş bir sakatlık, milli takım sağlık ekibine yönelik suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Bu tür suçlamalar karşısında sinirleniyorum."

Arda'nın durumuyla ilgili kötü bir gelişme olursa kendisini kadrodan çıkartır ve Azerbaycan maçında oynatmayız. Bu arada Azerbaycan maçının da en az Almanya maçı kadar önemli olduğunu söylemek istiyorum.

Arda'nın yerine oynatacak isim konusunda alternatiflerimiz var ancak bunu şimdi söyleyemem. Cuma günü görürsünüz."
eakin
Admin
eakin

Favori Oyuncu : Neeskens
Rep : 515
Yer : İstanbul
Hiddink'ten son nokta I231076_gsli

Hiddink'ten son nokta Empty
MesajKonu: Geri: Hiddink'ten son nokta   Hiddink'ten son nokta EmptyPerş. Ekim 07, 2010 4:16 am

Adamın tedavisini yarıda kesiyorsun, futbol hayatıyla oynuyorsun..
Ben Hiddink'ten ziyade yardımcılarına kızıyorum
İnsan birşey söyler, boş çağırma oynatamayacağız falan der
http://arenafutbol.org

Hiddink'ten son nokta
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uyanik Aptallar - Nokta ile Virgül - 1981 (Enver Demirkan - Abdullah Sahin - Suna Yildizoglu - Öztürk Serengil - Ajlan Aktug - Yusuf Cetin - Meral Deniz)
» "Nokta transferler yaptık"
»  Wurucu Fire Drake Skin V3 ! Fire Drake' te Son Nokta ! %100 USKO STYLE