ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"O ruhu geri kazanacağız!" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"O ruhu geri kazanacağız!" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"O ruhu geri kazanacağız!"

YazarMesaj
eakin
Admin
eakin

Favori Oyuncu : Neeskens
Rep : 515
Yer : İstanbul
"O ruhu geri kazanacağız!" I231076_gsli

"O ruhu geri kazanacağız!" Empty
MesajKonu: "O ruhu geri kazanacağız!"   "O ruhu geri kazanacağız!" EmptyCuma Ekim 22, 2010 9:46 pm

"O ruhu geri kazanacağız!" News_manset_resim_0j_Hagi002

Galatasaray'da Rijkaard'ın ardından göreve getirilen ve 2. kez Galatasaray'da teknik direktörlüğe başlayacak olan Gheorghe Hagi 1.5 yıllık imzayı attı!

Törenin videosunu kısa süre içinde yine Ligtv.com.tr'de izleyebilirsiniz...

Bizden ayrılmayın!

ŞARDAN'DAN TERİM AÇIKLAMASI...
İmza töreninde ilk sözü Yiğit Şardan aldı. Şardan şunları söyledi:

"Rijkaard ile yolları ayırınca oturup alternatifleri inceledik. Bunların içinde sizlerin çok iyi tanıdığı isimler de vardı. Ancak biz sezon ortasında göreve gelecek kişinin içimizden biri olmasını istedik. Yani Galatasaray'ı iyi bilen, Florya'da yolunu kaybetmeyecek birisi... Bunun üzerine birinci isim Terim'di, ikinci isim Hagi'ydi. İlk teklifi Terim'e yapmamızın nedeni şu anki futbolcuları iyi tanımasıydı. Önce salı gecesi ardından çarşamba günü görüştük. İlk görüşmeyi ise Adnan Sezgin yaptı. Terim 12 saat süre istedi. İkinci görüşmede Terim ailesiyle görüştüğünü ve ailesinin Türkiye'de çalışmasını istemediğini belirtti.Bu kısım 5 dakika sürdü. Kalan 1 saat 55 dakikada Galatasaray'ı konuştuk. Gazetelerde yer aldığı üzere Adnan Sezgin ile çalışmak istemediği veya başka şartlar sunduğu haberleri doğru değildir."

"Terim'den sonra Hagi ile görüştük. Tugay Kerimoğlu ile çalışıp çalışmayacağını sorduk, o da çalışacağını söyledi. Ardından da Tugay'a sorduk o da görevden kaçmayacağını söyledi. Bunlar dışında yazılan herşey yalandır."

ŞARDAN: "HAKAN ŞÜKÜR'Ü İSTİYORUZ"
Hakan Şükür ile ilgili bir soruya ise Yiğit Şardan yanıt verdi: "Hakan Şükür'ün kulübe progesyonel olarak kazandırılması için irademiz vardı. Ama yine yanlış bilgilendirme ile Başkanımızın Hakan Şükür'ün ayağına gitmesi gibi yazılar çıktı. Başkanımız sadece geçmiş olsun demek için evine gitti, medyada ayağına gitti diye yazıldı. Biz Hakan Şükür'ün kulübe kazandırılmasını istiyoruz, tıpkı Hagi ve Tugay gibi."

SÖZLEŞME 1.5 YIL
Şardan Hagi'nin sözleşmesinin gelecek sezonun sonuna kadar olduğu da sebebiyle birlikte açıkladı: "Sözleşme 2011-12 sezonunun bitimine kadardır. Çünkü yönetim olarak bizim görev süremiz de bununla sınırlıdır. Umarız Hagi başarılı olur ve yıllarca çalışır."

"GİDİŞAT İYİ DEĞİLDİ
"
Şardan ayrıca futbol takımıyla ilgili alınmış başka bir karar olmadığını da vurguladı: "Herşeyi Rijkaard'a mal etmedik ama oynanan 67 maçta iyiye gidiş görmedik. Biz 2 maç yenildik diye teknik direktör göndermeyiz. Ama 67 maçın sonunda iyi bir gidiş yoksa belli ki kimya tutmamıştır, istenilen ortam oluşmamıştır. Biz başarıya endeksli bir kulübüz, başarıyı her sene ve her alanda istiyoruz"

HAGI NEDEN KABUL ETTİ?
Galatasaray'in yeni teknik direktörü Hagi ise Lig TV'den Bahri Havadır'ın "Böyle zor bir zamanda Galatasaray'ın teklifini neden kabul ettin?" şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

"Öncelikle herkese hoşbulduk diyorum. Demek ki Galatasaray'da yaptıklarım unutulmamış ki bu teklif geldi. Zor bir durumda G.Saray'ı seçmemin nedeni, 1996'da G.Saray'ı seçmemle aynıdır. Çünkü büyük bir kulüptür, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en iyi kulüplerinden biridir. Galatasaray'Da teknik direktörlük yapmak büyük bir şereftir. Hassas bir dönem olduğunu biliyorum. Ama elimden geleni yapacağım ve herşeyin iyi olacağına inanıyorum. Potansiyel olmadığını düşünseydim buraya gelmezdim. Galatasaray'ın potansiyeli var, bunun için buradayım. Ümit ederim ki Rİjkaard'dan daha iyisini yaparım. Önümüzdeki sezonda da Avrupa liglerinde oynarız diye düşünüyorum. Tugay'a da yanımda olduğu için teşekkür ederim. Takımdayken en iyi arkadaşlarımdan biriydi. O da benim gibi şampiyondur. Bu yuvanın insanlarıyız. Bütün bu güveni oyunculara da taşıyacağımızı düşünüyorum."

"KADIKÖY'E KAZANMAYA GİDİYORUZ"
"Kadıköy'e çok güzel işler yapmaya gidiyoruz. 3 puan istiyoruz. Ama bunun arkasında Galatasaray'ın tarihi, herşeyi var. Benim buraya gelişim genel bir iş yapmak, tek bir derbi kazanmak değil. Ben Galatasaray'ı zirveye çıkarmak için geldim. Ligde her maç önemlidir. Kadıköy'deki her maç zor geçmiştir. Fenerbahçe'ye saygımız büyük ama biz de Galatasarayız. Sahaya kazanmak için çıkacağız."

"O RUHU GERİ KAZANDIRACAĞIM"

"Buradaki sorunları çok iyi biliyorum ve benim felsefem tektir: Çok kollektif bir takım oluşturacağım. Oyuncularıma güvenim sonsuzdur ama oyuncular her zaman takım için çalışmalıdır. Takım olarak kazanırız, takım olarak şampiyon oluruz ama takımdaki oyuncu farkı yaratır. Önemli olan takıma o ruhu kazandırmak. Bunun için çalışacağım. Antrenmana bile zevkle gelecek oyuncular. Felsefem budur."

"YARDIM ETME SIRASI ARDA'DA"
Hagi, Arda Turan ile ilgili soruya da şu yanıtı verdi: "Elimdeki bilgiler yetersiz. Arda ile konuşacağım. Durumuna bakacağım. Kendini nasıl hissettiğini soracağım. Bir an önce takıma dönmesini bekliyorum çünkü takımın ona ihtiyacı var. Arda genç, değerli ve geleceği parlak bir futbolcu. Kendisine zamanında yardım ettiği için şimdi yardımı ben ondan bekliyorum"

"UEFA ŞAMPİYONU TAKIM 2 GÜNDE KURULMADI"
"Taraftar her zaman mutlu olmak istiyor. Galatasaray'ın çok iyi, arzulu bir taraftarı var. Onlar da biliyor ki her zaman güzel futbol oynamak çok zor birşeydir. Benim futbolculuğumdaki takım da iki günde kurulmadı. Çok iyi performansa ulaşmak için en az 1-2 sene gerekir. Ama taraftarımız da 12. oyuncu olduğu için onları stada bekliyoruz. Onlara şunu söyleyebilirim ki; her şeyimizi vereceğiz"

"ÖNCE TAKIMI TANIYACAĞIM, TRANSFERE SONRA BAKARIZ"
Hagi bir Rumen gazetecinin "Kariyerindeki en önemli nokta mı bu? Ve Romanya'dan oyuncu alacak mısın?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "30 senelik kariyerimden sonra bu noktanın kariyerimin en önemli noktası olup olmadığını söyleyemem. Önemli olup olmadığına ileride bakacağız. Transfer konusunda ise önce mevcut takımı tanımam gerekiyor. Daha sonra devre arasındaki transfer dönemine kadar takımı izleyip yönetimle birlikte karar vereceğiz. Kimin gelip gelmeyeceği ondan sonra konuşulacak bir konudur."

Hagi ayrıca Romanya'da pek çok teklif aldığını ama kendi futbol akademisi için bunları kabul etmediğini de sözlerine ekledi.
http://arenafutbol.org

"O ruhu geri kazanacağız!"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Galatasaray 99-2000 Ruhu
» K.Kore: "Kupayı kazanacağız"
» Galatasaray Ruhu Taşıyan Futbolcular!!
» Avcı: "Takım ruhu ile kazandık"
» Kapsal: "Taraftarımızın desteği ile kazanacağız"