ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
D.Bakırspor halktan kopuyor Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
D.Bakırspor halktan kopuyor Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

D.Bakırspor halktan kopuyor

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
D.Bakırspor halktan kopuyor I231073_fbli

D.Bakırspor halktan kopuyor Empty
MesajKonu: D.Bakırspor halktan kopuyor   D.Bakırspor halktan kopuyor EmptyPerş. Kas. 26, 2009 12:07 am

D.Bakırspor halktan kopuyor 9961_B_selimkaya002

Turkcell Süper Ligde mücadele eden Diyarbakırspor, mevcut yönetimin hataları yüzünden kulüp yavaş yavaş basından ve dolayısıyla halktan kopma aşamasına geldi.

Ciddi anlamda iletişim sıkıntısı var
Daha önceleri haftalık değerlendirme toplantısı yapan Diyarbakırspor yönetimi, artık bunun yerine gerekli gördüğü takdirde basın yayın kuruluşlarında yayınlanan haberlere ilişkin demeçler vermeye başladı. Ayrıca düzenledikleri basın toplantılarına bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıdaki kendilerine yakın basın mensuplarını çağıran ve bu anlamda medyadan ve dolayısıyla halktan kopan Diyarbakırspor yönetiminin bu yeni taktiğini şahsen, ”başarısızlıklarını örtbas etme gayreti” olarak değerlendiriyorum. Hal bu ki ben, yönetimin düzenledikleri haftalık basın toplantısında bütün basın mensuplarını çağırıp alınan yenilgiler ve daha önce altyapı iyileştirmeleriyle ilgili vaat edilen konuları tartışmalarını ve bunların nasıl aşılması gerektiğini paylaşmalarını beklerdim. Doğru olanda budur zaten.

Gizli basın toplantısı olmaz
Diyarbakırspor önceki dün bir basın toplantısı düzenlemiş ve bazı basın yayın organlarını suçlayıcı demeçler vermiş. 20 yıldır spor muhabirliği ve yazarlığı yapan bir adam olarak bundan haberim yok. Hemen bütün yöneticilerde de telefonum olmasına rağmen kimse beni aramamıdı. Daha önceki toplantılardan bütün gazeteciler gibi ben de telefonla haberdar ediliyordum. Ne oldu da ayrı düştük. Mesela Diyarbakırspor daha önceleri haftalık değerlendirme toplantılarına bütün gazetecileri tek, tek arardı ve toplantıya da ilgi büyük olurdu. Ama sizler düzenledikleriniz toplantılara bazılarını çağırıp bazılarını kendinizden uzak bırakırsanız o zaman sizinle halk arasında bir iletişim sıkıntısı yaşanır ve bu nedenle artık, her birkaç gün içerisinde milletin yazdıklarıyla uğraşırsınız. Sizler gazetecilere bilgi vermezseniz onlarda duyum yazar tabii…
Şimdi, diğer süper lig kulüpleri haftalık değerlendirme toplantılarında bütün basın yayın mensuplarını toplantılara çağırırken ve bütün sorulara şeffaflık içerisinde cevap verirken Diyarbakırspor yönetiminin ise bunların yerine toplantılarda gazetecilerle sataşmasını, pek akıllı bir durum olarak değerlendirmiyorum.

Bayramda zeytin dalı
Böyle bir durum zaten bir süper lig takımı olan Diyarbakırspor’a da hiçbir zaman yakışmaz. Peki, bu durumda ne yapılabilir? Siz en iyisi basın mensuplarıyla bir toplantı düzenleyin. Aranızdaki sorunu çözmeye çalışın ki, ortada iletişim sıkıntısı dışında sorun da yok. İçerisinde bulunduğunuz durumu gazetecilere tam anlamıyla anlatın, fikirlerinizi onlarla paylaşın ve ne yapılabilir diye onlarında fikirlerini alın. Çünkü sizin görmediğini ciddi anlamda bazı hatalarınız var. Herkesin bir fikri olacak ve ortak noktada güzel bir fikir mutlaka çıkacaktır. Çünkü Diyarbakırlı olsun olmasın Diyarbakır’da görev yapan hiçbir basın mensubu Diyarbakırspor’un veya sizin düşmanınız değildir. Haydı bakalım bu bayram arifesinde bir zeytin dalı uzadın, göreceksiniz bütün Diyarbakır bu işten karlı çıkacak.

Selim Kaya / Diyarbakır

25.11.2009
http://www.arenafutbol.org

D.Bakırspor halktan kopuyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Youla ile ipler kopuyor!
» D.Bakırspor'u bekleyen büyük tehlike
» Tjikuzu D.Bakırspor'da
» Nihat: İçimde Fırtınalar Kopuyor
» Barış Memiş D.Bakırspor'da