ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"Türk futbolunun takipçisi olacağım" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"Türk futbolunun takipçisi olacağım" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Türk futbolunun takipçisi olacağım"

YazarMesaj
Rebellious
No-Post !
Rebellious

Favori Oyuncu : Metin Oktay
Rep : 2564
Yer : Ali Samiyen
"Türk futbolunun takipçisi olacağım" I231076_gsli

"Türk futbolunun takipçisi olacağım" Empty
MesajKonu: "Türk futbolunun takipçisi olacağım"   "Türk futbolunun takipçisi olacağım" EmptyCuma Ara. 18, 2009 9:35 am

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Moldova'nın Sheriff takımı ile oynadığı karşılaşmayla sarı lacivertli formaya veda eden Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Türk futbolunun her zaman takipçisi olacağını söyledi.

Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Roberto Carlos, ayrılıkların her zaman için sıkıntılı ve duygulu olduğunu vurgulayarak, "Elbette ki ayrılıklar her zaman hüzünlüdür. Fakat ben ayrılırken Fenerbahçe taraftarı, camiası ve futbolcularıyla bütünleştiğim için bunun mutluluğunu yaşıyorum" dedi.

Şu ana kadar olan tecrübesini Fenerbahçe'ye ve takım arkadaşlarına aktardığına inandığını ifade eden Carlos, "Benim buraya gelişim, bence bundan sonrası için Fenerbahçe'nin kapılarını diğer yıldız futbolculara da açmıştır. Fenerbahçe hakkında bilgi sahibi olmayan yıldız futbolcular daha fazla bilgi sahibi oldu. Şu anda gidiyorum, ama benim yerime oynayacak Uğur Boral, Vederson ve Dos Santos var. Bunlar çok kaliteli oyuncular. Fenerbahçe yıldız oyuncular da getirebilir, ama yedek kulübesindeki futbolcuların da çok kaliteli olduğunu söylemek isterim" diye konuştu.

Roberto Carlos son olarak, Türk futbolunun her zaman takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

NEDEN DEVRE ARASI?

Arkadaşlarını, Fenerbahçe'yi, sarı-lacivertli taraftarları bıraktığı için üzgün olduğunu belirterek, "Buradan ayrılmak zorunda olduğum için üzüntülüyüm. Hayatımda öyle bir döneme gelmiştim ki bir karar vermek gerekiyordu. O karar da Brezilya'ya dönme yönünde oldu" dedi.

Brezilya'nın büyük kulüplerinden Corinthians ile anlaştığını kaydeden Roberto Carlos, "Bundan sonra kariyerini bir süre daha orada sürdüreceğim, ancak kalbimin bir parçası burada Fenerbahçe ile olacak. Sizleri hiçbir zaman unutmayacağım" diye konuştu.

Brezilyalı oyuncu, bir gazetecinin, "Neden sezon sonunda değil de devre arasında ayrılıyorsun?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Kontratım sezon sonunda bitiyordu, ancak gitme kararımı biraz daha önceye çektim. Zamanı geldiğini düşünüyorum. Eşim hamile ve Brezilya'da. Tüm ailem Brezilya'da. Çözmem gereken şeyler var. 16 yıldır ülke dışında oynuyorum. Avrupa kariyerimin sonuna geldim. Sezon başında aldığım kararı biraz daha erkene çektim. Karşılıklı anlayışla Fenerbahçe'den ayrılıyorum."

Roberto Carlos, Türkiye'de ve Fenerbahçe'de olduğu sürede güzel şeyler verdiğini dile getirerek, "Futbol kariyerim bittikten sonra saha dışında Real Madrid'de de olabilirim. Eğer Fenerbahçe bana bir teklif yaparsa, bir kez daha burada olmaktan mutluluk duyarım. Herkese teşekkür ediyorum. Bir gün tekrar görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

Carlos, son olarak Türkçe "Teşekkürler Türkiye" diyerek veda etti. Brezilyalı futbolcu, 20 Aralık Pazar günü Türkiye'den ayrılacağını söyledi.
http://www.arenafutbol.org

"Türk futbolunun takipçisi olacağım"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk Futbolunun Farkı :D
» "Türk futbol endüstrisinin değeri.."
» Robinho: "Santos'ta kalıcı olacağım"
» Ferrara: "Yarın antrenmanda olacağım"
» "Başkan değil, lider olacağım"