ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!"

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" I231073_fbli

"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" Empty
MesajKonu: "Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!"   "Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" EmptyC.tesi Ara. 19, 2009 6:40 am

"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!" 2038_4368_sondakika002

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Bursaspor mağlubiyetinden sonra yaptığı açıklamada ligde tahminlerinin 4-5 puan gerisinde olduklarını söyledi.
Denizli sözlerini şöyle sürdürdü: "Tahminlerimizin 4-5 puan gerisinie düştük. Futbolun içinde olan şeyler bunlar. Bugün özellikle beklemediğimiz bir hava şartıyla karşılaştık. Yağışın hızlandığı bir dönemde maç başladı. Eğer bunu daha önce görseydik, sahaya çıkartacağım kadroyu değiştirirdim. Bu sahaya uyum sağlayacak bir kaç oyuncuyu sahaya sürerdim. Ancak o kadar kısa bir süre kala yağmur başladı ki, kadroyu değiştiremedik, bu da ilk yarıdaki oyunumuzu olumsuz etkiledi. Oyunda öne de geçtik, ikinci yarıda düşündüğümüz önemli atakları geliştirdik ama yapılacak bir şey yok. Bugün üzerimizde bir kırılganlık vardı. Ferrari çıkınca, hava toplarında yalnızca İbrahim Toraman ve Sivok'a kaldık. Uzun boylu rakip oyuncuların topla buluşması bizi çaresiz bıraktı. Ferarri'de kırık var, oyuna devam etme şansı yoktu. Bütün bunları mazeret olsun diye söylemiyorum. Türkiye'de hakemlik olayına en büyük desteği veren insanım ama zaman zaman öyle şeylerle karşılaşıyorsunuz ki, sussak camiada hoca bu takımın hakkını korumayacak mı gibi düşünceler hakim oluyor. Aynı oyuncu üç kere tople elle oynadı, bir şey yapılmadı. Devre arasında hakeme, hocam kurallarda ikinci sarı kartı göstermek yok mu diye sordum, bana yanıtı hocam ben sizi çok terbiyeli biliyorum oldu. Biz yine o terbiye sınırının dışına çıkmadık. Sadece bir soru sordum, bir cevap aradık kibar bir şekilde. Biz ekstra bir şey istemiyoruz, sadece oyun içinde futbolcularımızın sinirlenme kat sayısının artmasını istemiyoruz. Üç tane elle oynamayı es geçince mecburen bir konuşma gereği duyuyoruz. Bunun arkasına saklanmıyoruz. Bize oluna hemen sarı kart çıkıyor. Yalnızca takımın hakkını savunmak bizim de doğal hakkımız. Ernst'in gördüğü kart, sinirlenmesinden ortaya çıkan bir durum. Hakem yapılanları görmemezlikten gelmemeli.
Umduğumuz puanların çok gerisine kalmadık ama iyi bir seriden sonra son üç haftada kaybedilen 7 puan var. Hafta sonunda şartlar bizi liderin kaç puan gerisine götürür bunu bilemiyoruz. Geçen yılki yarışa benzer bir yarış olacak. Bu kaybedilen 7 puan tahminlerimizin dışındaydı, bu üç haftayı asgari 5 puanla geçmeyi hesaplıyorduk. Rakibe fazla pozisyon verdiğimizi de söylemek lazım."

BASIN TOPLANTISI
Mustafa Denizli, Bursaspor yenilgisi sonrası düzenlediği basın toplantısında, devrenin son maçını oynadıklarını hatırlatarak, ''Yaptığımız ilk yarı hesaplarında çok başarılı olduğumuzu söyleyemeyiz. Tahminimizin 4-5 puan gerisinde kaldık. Son 3 haftadaki puan kayıpları düş kırıklığı oldu. Buradan asgari alacağımız puanlar bu değildi. Aşağı yukarı geçen yılki gibi bir tablo oluştu. Bunu telafi edecek her türlü imkanımız var. Şu an psikolojik olarak aşağı doğru eğik bir çizgi izliyoruz'' dedi.

Bursaspor maçının başlamasına kısa bir süre kala, kötü hava koşullarının, sahaya çıkarabileceği kadroda değişiklik yapmasına engel olduğunu ifade eden Denizli, ''İlk yarı sonunda biri mecburiyetten, biri de doğal olmak üzere 2 değişiklik yaptık. Bugün üzerimizde bir kırılganlığımız vardı. Alışık olmadığımız bir kırılganlıktı. Ferrari'nin sakatlığından sonra, göbekte uzun topları yalnızca İbrahim Toraman ve Sivok ile karşılamak zorunda kaldık. Oyunda öne geçtikten sonra daha fazla gol atacağımızı düşündüğümüz dönemde, gol yedik'' diye konuştu.

HAKEME SİTEM

Maçın hakemi Tolga Özkalfa'ya da sitemde bulunan Denizli, şöyle devam etti: "Böyle sıralamayı etkileyebilecek maçta, oyunun başında 3 sarı kartlık pozisyona 1 sarıkart göstermesi, futbolcularımızın da sinirlenmesine neden oldu. Ben hiçbir dönemde bunu kullanan bir hoca değilim. Devre arasında hakem arkadaşımızla konuştum. Sadece (Biz sizi çok kibar biliyoruz) dedi. (Oyun kuralları oyunun başında kart kullanmaya engel mi?) dedim. Düşünmediğimiz şekilde bir 90 dakika tamamladık. Bunun telafisi de yine bu takımın elinde. Buradan daha düzgün bir psikolojiyle ayrılabilirdik, ama gerçekleşmedi."

FERRARI'NİN ELMACIK KEMLİĞİNDE KIRIK VAR

Denizli, ikinci yarıda sakatlığı nedeniyle oyundan çıkan Matteo Ferrari'nin elmacık kemiğinde birden fazla kırık olduğunu ve tedavi olmak için hastaneye götürüldüğünü söyledi.

Bu sakatlığın 1-1.5 ay sürebileceğini anlatan denizli, Rüştü'de ise yumuşak doku zedelenmesi bulunduğunu kaydederek, "Yaptığımız mecburi değişiklik, devre arasında yapmayı planladığım 2 değişikliğin birine mani oldu" dedi.

18.12.2009
Kaynak : Sporx.com ve AA
http://www.arenafutbol.org

"Hocam kurallarda ikinci sarı kart yok mu!"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tam 17 sarı kart!
» Kayserispor'da sarı kart alarmı
» Arda: "Hocam, beni öldürüyorlardı"
» Barış: "İlk kırmızı kart gören ben miyim?
» Hakem kart göstermekten yoruldu