ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Fotograflara Gecis Verme Efecti Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Fotograflara Gecis Verme Efecti Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Fotograflara Gecis Verme Efecti

YazarMesaj
ŴєßMã$Ŧєѓ™
Milli Takım Oyuncusu
ŴєßMã$Ŧєѓ™

Favori Oyuncu : Arda Turan
Rep : 301049
Yer : 'im Seni
Fotograflara Gecis Verme Efecti I231072_turkiye

Fotograflara Gecis Verme Efecti Empty
MesajKonu: Fotograflara Gecis Verme Efecti   Fotograflara Gecis Verme Efecti EmptyPaz Ara. 27, 2009 8:01 pm

Bir sıra fotoğrafı yanyana yerleştirmek göze her zaman hoş görünmez. Ama fotoğraflar arasında geçiş sağladığımızda görsel bir tanıtım aracına ulaşırız.

1.Elimizde üç tane fotoğraf olsun. Bunlar arasında geçiş yapacağız:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2.Resimlerin boyutları 180x120'dir. Bu resimleri yan yana dizsek 180+180+180=540 piksellik bir pencere açmamız gerekir. Ancak biz resimler arasında geçiş yapacağız. Üç resim arasında iki geçiş var* 20'şer pikselden 40 piksel geçiş için kullanılacak. Bu durumda 540x120 piksel değil* 500x120 piksellik bir pencere açıyoruz.

İlk fotoğrafı en sola yerleştiriyorum. İkinci resmi soldan 160ncı piksele yerleştiriyorum. Diğer fotoğrafı da 320nci piksele. Bu işlemleri yaparken CTRL+R'ye basarak cetvel ve kılavuzlardan yararlanıyorum.

Her resim ayrı katmanlarda ve önceki resmin son 20 piksellik bölümü* sonraki resmin ilk 20 piksellik bölümünün üzerinde:

3.İlk resmin bulunduğu katmanı tıklıyorum ve LAYER/ADD LAYER MASK/REVEAL ALL ile katmana maske atıyorum. REVEAL ALL dediğimiz için maskenin rengi beyazdır. Beyaz görünürlüğü* siyahsa görünmezliği ifade eder. Ara tonlar ise geçişi sağlayacaktır. İlk resmin diğer resmin üzerinde olan 20 piksellik bölgesinde GRADIENT TOOL ile beyazdan siyaha geçiş yaratıyoruz. Böylece üstteki resmin son bölümleri görünmez oluyor ve geçiş oluşuyor.

4.Diğer resme de aynısını uyguldağımızda birbiri arasında geçiş olan üç fotoğrafı birleştirmiş olduk.

ßuda Bukadar Arkadaşlar..
http://www.arenafutbol.org

Fotograflara Gecis Verme Efecti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshopta fotoğraflara çerçeve eklemek
» İki resim arasında geçiş yapmak
» Buz Efekti verme!!!
» Resime Ölü Efekti Verme
» Yazıya Ateş Efekti Verme