ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Yazıya Duman Efekti Verme Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Yazıya Duman Efekti Verme Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yazıya Duman Efekti Verme

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Yazıya Duman Efekti Verme I231073_fbli

Yazıya Duman Efekti Verme Empty
MesajKonu: Yazıya Duman Efekti Verme   Yazıya Duman Efekti Verme EmptyPaz Ocak 03, 2010 7:39 am

Şimdi de yazılara nasıl duman efekti vereceğimizi anlatacağım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Başlangıç olarak 1000×500 pixel boyutlarında bir döküman açıp onu istediğimiz bir renkle dolduruyoruz. Ben beyaz seçtim.
Şimdi aşağıdaki layer style’larını uyguluyoruz.
Buna benzer bir sonuç elde etmemiz lazım..
Şimdi arka plana duman pattern’i ekleme zamanı. Bunu yapmak için fırça kullanacağız. Bu fırçayı ya da kendi duman fırçalarınızdan birini kullanabilirsiniz. Renk olarak #502d01 seçin ve fırça darbesi vurun tuvalinize. Bob Ross gibi hissettim kendimi [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Sanırım fırçamızı biraz daha keskinleştirmek gerekiyor. Sharpen Tool ‘u Brush: 600 px, Mode: Normal, Strength: 50% şeklinde ayarlayıp uyguluyoruz. Aşağıdaki sonucu almış olmalıyız.
Sıra geldi yazıyı eklemeye. Horizontal Type Tool‘u kullanıp istediğiniz bir şeyi yazın. Çalışmayla uyumlu olması için ben ‘SMOKE’ u seçtim.. Yazı fontu olarak da Arial Black‘i kullandım.
Şimdi efektimizi yapmaya başlıyoruz. Ama önce doğru pattern’imizi bulmamız lazım. Google Images’i kullanarak doğru patterni bulabilir ya da benimkini kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz dosyayı açıp Edit > Define Pattern yolunu izleyerek pattern olarak kaydedin.
Şimdi ana dökümanımızı açın ve aşağıdaki Blending Options ayarlarını yazı katmanına girin.
Hepsinden sonra aşağıdaki gibi bir sonuç elde edeceğiz..
Dersimiz burada bitiyor. Umarım bu basit ama ilginç yazı efekti tasarımlarınız için kullanışlı olur.
http://www.arenafutbol.org

Yazıya Duman Efekti Verme
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yazıya Ateş Efekti Verme
» Duman efekti
» Buz Efekti verme!!!
» Resime Ölü Efekti Verme
» Duran Nesneye Hareketli Görünümü Verme