ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Hoş Mermer Yazı Efekti Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Hoş Mermer Yazı Efekti Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hoş Mermer Yazı Efekti

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Hoş Mermer Yazı Efekti I231073_fbli

Hoş Mermer Yazı Efekti Empty
MesajKonu: Hoş Mermer Yazı Efekti   Hoş Mermer Yazı Efekti EmptyPaz Ocak 03, 2010 7:40 am

Şimdi bu kısa ama kullanışla photoshop dersinde yazıya hoş bir mermer efekti vereceğiz.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Önce üzerinde çalışacağımız güzel, uygun bir mermer texture bulalım. Ben bunu seçitim. Bulduktan sonra 1000×500 pixel boyutlarında yeni bir döküman açıyoruz ve texture’u onun üstüne yerleştiriyoruz. Şimdi efekti yapmaya hazırlanıyoruz. Hepsinden önce efektin uygulanacağı bir yazıya ihtiyacımız var. Horizontal Type Tool‘ı seçiyoruz ve istediğimiz renkte bir yazı yazıyoruz. Bu örnekte renk o kadar da önemli değil. Göze güzel gözükmesi için kalın bir yazı fontu seçmek daha güzel olur. Bu derste ben Arial Black fontunu kullanıyorum.
Şimdi efekti yapma zamanı. Ama başlangıçta uygun bir pattern seçmeliyiz. Ben bunu tercih ettim. Seçtiğiniz resmi açın ve Edit > Define Pattern yolunu izleyerek pattern olarak kaydedin. Asıl dökümanınıza geçip aşağıdaki Blending Options ayarlarını layer’a uygulayın.
Sonuç oldukça güzel olmalı.
http://www.arenafutbol.org

Hoş Mermer Yazı Efekti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Arı Filmi yazı efekti
» İlginç Su Altı Yazı Efekti
» Yazı içine yazı yazma
» Bulutlara Yazı Yazma