ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim"

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" I231073_fbli

"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" Empty
MesajKonu: "Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim"   "Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" EmptyCuma Ocak 08, 2010 10:29 pm

"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim" 3398_B_kurban

Gökdeniz Karadeniz ve Hasan Kabze'nin top koşturduğu Rusya'nın Rubin Kazan takımının Türkmen antrenörü Kurban Berdiyev, hacı olmak için gittiği Mekke'deki Arafat dağında Gökdeniz ve Hasan Kabze için dua ettiğini söyledi.
Geçtiğimiz yıl tarihinde ki ilk lig şampiyonluğunu yaşayan ve aynı başarıyı bu yılda göstererek ikinci şampiyonluğuna ulaşarak iki yıl üst üste şampiyon olan Kazan ekibi Rubin'in başarılı hocası Kurban Berdiyev Sovetski Sport'a haçta yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Hiçbir yerde kendimi Mekke'deki kadar iyi hissetmedim. Hacılıktan sonra bir rahatlama meydana geldi, sanki yeniden doğmuş gibiyim, hiç abartmıyorum. Aynı inanç ve dilekle gönüllerin birleştiği milyonlarca kişiyi görünce hiç tarif edilemeyecek duygular içine giriyorsunuz, bunu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bu hislerimi ne kadar anlatmaya kalksam dahi beceremedim. Dua ederken o haller içine girdim ki, nerede bulunduğumu bile unuttum. Etrafıma baktım ve Mekke'de olduğumu hatırladım. Oradaki duygularımı hiçbir zaman unutmayacağım. Arafat dağına yönelip dua etmeye başladığımda akrabalarım, yakınlarım, herkes için, hacılığa gidemeyen fakat kendileri için dua etmemi isteyen Karadeniz ve Kabze için de bol bol dua ettim. Takımdaki sakatlıkların geçmesi, gücümüze kavuşmamız ve başarılı olmamız için dua ettim. Cenab-ı Hak duamı kabul etti ve bunu yılsonunda yorgunluk anında birden kuvvet bulup şampiyon olduğumuzda çok iyi anladım."
Karşılaşma anında elinden bırakmadığı tespihi ve maç boyunca okuduğu duaları ile dikkatleri çeken Türkmen hoca, 1993 yılında bir dönem başkent ekibi Gençlerbirliği'ni de çalıştırmıştı. Şampiyonlar Ligi karşılaşmasında Rubin Kazan'ın Nou Camp'ta Barcelona'yı Gökdeniz Karadeniz'in attığı gol ile 2–1 yenmesi ise Berdiyev'in dünya çapında tanınmasını sağladı.

06.01.2010
Kaynak : DHA
http://www.arenafutbol.org

"Mekke'de Gökdeniz ve Hasan'a dua ettim"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sivok: "Lazio'yu değil Beşiktaş'ı tercih ettim"
» Gökdeniz'in umudu var
» Gökdeniz Trabzon antrenmanında
» Gökdeniz'li Rubin ''3''lük attı..
» Tekke ile Gökdeniz yeniden bir arada