ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı I231073_fbli

A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı Empty
MesajKonu: A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı   A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 12:02 am

A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı 1308_B_leofranco004

Galatasaray'ın başarılı futbolcusu Leo Franco, Galatasaray Televizyonu'nda yayınlanan AVEA Kamp Günlüğü programının konuğu oldu.
Galatasaraylı futbolculara çok büyük ilgi var. Bu ilgiyle nasıl başediyorlar?
Bence bu ilgiler futbolcuları pozitif yönde etkiler. Özellikle Galatasaray taraftarına bu kadar yakın olmak, onların bize yakın olması olumlu olarak motive ediyor.

Kendisi 10 günlük devre arası tatilini nasıl değerlendirdi?
Arjantin'e gittim. Ailemle, arkadaşlarımla ve sevdiklerimle vakit geçirdim.

Sezonun ilk yarısını nasıl değerlendiriyor?
İlk yarı gösterdiğimiz performanstan çok mutluyum. Ligi ikinci bitirdik. Birinciyle aramızda 1 puan fark var. Avrupa Ligi'nde göstermiş olduğumuz olumlu bir performans var. Çok iyi sonuçlar alarak grubumuzdan çıktık. Ziraat Türkiye Kupası'nda başarılı sonuçlar aldık. İlk yarıda takım olarak gösterdiğimiz performansı pozitif olarak değerlendiriyorum.

Kendi bireysel performansını değerlendirebilir mi?
Kendi performansımdan memnunum. Takım olarak çok iyi çalıştık ve çalışıyoruz. Bu da otomatikman benim performansımı da yansıdı. Nasıl Galatasaray ligde iyi bir konumdaysa, ben de kendi performansımdan o derece memnunum.
Leo Franco'nun önündeki defans dörtlüsünde çok fazla değişiklik oldu. Bunun sıkıntısını çekti mi?
Mutlaka sakatlıklar takımı olumsuz etkiliyor. Keşke bu sakatlıklar yaşanmasa ve bütün oyuncularla çalışma imkanımız olabilse. Ama bunlar futbolun içinde yaşanabilecek sakatlıklar. Sakatlanan arkadaşımız yerine oynayan arkadaşımızın çok iyi bir performans gösterdiğini oynamayanları aratmadığını düşünüyorum.

Kendisi tam anlamıyla takıma ve Türkiye'ye alıştı diyebilir miyiz?
Yeni geldiğim bir ülke. Ama Türkiye'ye adapte olduğumu düşünüyorum. Türkiye'ye, oynanan futbola adapte olduğumu düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşadığımı düşünmüyorum.
Antalya kampı ve çalışmalar nasıl gidiyor?
Bu tip kampların takım için çok olumlu olduğunu düşünüyorum. Özellikle verilen aradan sonra. Bu kamplar aralardan sonra tekrar birlikte çalışma imkanı verir. Futbolculara kendini zorlama ve çalışma imkanı verir.

Kalecilerin kamp dönemindeki çalışma temposu nasıl olur?
Burada 4 kaleciyiz. Çok iyi çalıştığımızı düşünüyorum. Önemli bir antrenörle önemli çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Takımın havasının hem antrenman bazında hem dışarıda çok iyi olduğunu düşünüyorum.

Kaleci antrenörünüz Nezihi Hoca ile ilgili neler söyler?
Nezihi Hoca'mızın farklı bir çalışma stili ve bakış açısı var. Bu benim için çok önemli ve pozitif. Ondan her geçen gün yeni şeyler öğreniyorum. 4 kaleciyle birlikte uyumumuz ve çalışmalarımız çok iyi.
İspanya'daki ile Türkiye'deki antrenman sistemini karşılaştırabilir mi?
Her ülkenin kendine göre farklı bir antrenman sistemi ve mantalitesi var. Mutlaka arada farklılıklar var. Ama bu farklılıklarda büyük ve abartılacak şekilde değil. 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzeyen şeyler.
Diğer kalecileri değerlendirebilir mi?
Aykut, Ufuk ve genç kaleci Emirhan'la birlikte çalışıyoruz. Aykut çok tecrübeli ve iyi bir kaleci. Antrenmanlarda çok iyi çalışan bir kaleci. Ufuk da öyle. Geleceği çok iyi. Emirhan ise çok genç olmasına rağmen hem çok çalışıyor hem birşeyler göstermeye çalışıyor. Emirhan'la ilgili çok fazla seviye farkının olduğunu düşünmüyorum. Kendisinin çok parlak bir geleceği olduğunu düşünüyorum.
Taraftardan gelen bir soruda, yan toplara çok çıkmadığı söyleniyor. Bu konu hakkında nasıl bir değerlendirme yapar?
Topun olduğu yer topun geliş açısı ortanın geliş açısı çok önemli. Tamamen pozisyona bağlı bir durumdur. Çizgide kaldığımı düşünmüyorum. Pozisyonun gereğini yaptığımı düşünüyorum.
Türk medyasında, İspanya'da yaptığı röportajda Atletico Madrid'in favori olduğunu söylediği şeklinde haberler yer aldı. Daha doğrusu Türk medyası bunu böyle yansıttı. Ancak röportajın tamamını okuduğunuzda bunun böyle olmadığı zaten anlaşılıyor. Kendisi bu konuya açıklık getirebilir mi?
Türk medyasının yansıttığı kesinlikle yanlış. Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi'nden elenip gelen bir takım. Böyle bir konumdan geldiği için Atletico Madrid favori ama Galatasaray çok kaliteli bir takım. Onları yenmemiz için çok büyük şansımız var. Onları eleyebileceğimizi düşünüyorum. Örneğin önümüzdeki sene biz Şampiyonlar Ligi'nden gelip, UEFA Avrupa Ligi'nden gelen Atletico Madrid'le eşleşseydik biz favori olurduk. Benim demek istediğim sadece geldiği klasman itibariyle, turnuvanın statüsüyle alakalı bir durumdu.

Atletico Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini bize anlatabilir mi?
Bizi 2 tane zor maç bekliyor. Çok kaliteli ve deneyimli bir takım. Lige iyi başlamadılar ve iyi konumda değiller. Onları Avrupa için ayrı motive edecektir. Galatasaray'ın Atletico Madrid'i eleyebilecek kapasitesi var.
Ligde kötü durumda oldukları için Avrupa Ligi'ni ikinci plana atma durumları olabilir mi?
Ligi çok fazla düşünüyor ve önem veriyorlar. Orada oynadığım için nasıl bir düşünceye sahip olduklarını biliyorum. Ligi en kötü 3. yada 4. bitirmeleri bekleniyor. Ama yine de Avrupa maçlarına da önem vereceklerini düşünüyorum.
Atletico Madrid'le oynanacak maçlar kendisini duygusal anlamda zorlayabilir mi?
2 karşılaşma da benim için özel olacak. Uzun yıllar Atletico Madrid'de oynadım. Maç öncesi ve sonrası eski arkadaşlarımı görücem ama 90 dakika boyunca Galatasaray'ın başarısı için yüzde yüzümü vereceğim. Çok iyi maçlar çıkarıp Atletico Madrid'i eleyeceğimizi düşünüyorum. Ama kesinlikle benim için manevi maçlar olacak.
Atletico Madrid'in zayıf yönü nedir?
Onlar için söylenecek en negatif nokta, ligdeki durumları. Onlar için lig çok önemli. Kendilerinden beklentiler yüksek. Lige daha fazla konsantre olabilir. Bu onları biraz etkileyebilir.
Bu Galatasaray için avantaj
Bizim için çok büyük bir avantaj olabilir. Biz Galatasaray olarak zaten güçlü bir takımız. Çok iyi bir takım ruhuna sahibiz. Takım içindeki bu ruh çok önemli. Bunu sahaya yansıttığımız zaman Atletico Madrid karşısında herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.
İspanya'da Real Madrid-Atletico Madrid derbilerini yaşayan biri olarak, Türkiye'deki derbi atmosferini nasıl buldu?
İspanya'daki derbi ile Türkiye'deki derbiyi kıyaslarsak, burada basın, taraftar ve futbolcu bazında daha fazla yaşıyor. Daha duygusal bakıyor. İspanya'da daha farklı. Sezonun ikinci yarısındaki Fenerbahçe maçını yorumlayacak olursak, daha çok zaman var. Ama mutlaka 3 puan almak istiyoruz. Çünkü şampiyonluk yolunda en önemli rakiplerimizden biri. Kesinlikle Fenerbahçe'yle oynayacağımız maçta galip gelmek istiyoruz.
Arjantin Milli Takımı'yla Dünya Kupası'nda oynama ihtimali ile ilgili duyumları var mı?
Kesinlikle insanlar umutlarını kaybetmemeli. Ben de Arjantin Milli Takımı'nda görev almak isterim. Ama şuanda belirli bir kadro var. Belirli zamandır oynayan bir kadro var. Biraz zor olabilir. Ama mutlaka bende Dünya Kupası'nda yer almak isterim.
Leo Franco'nun Türkiye'de İstanbul'da en sevdiği ne oldu?
Türkiye ve özellikle İstanbul çok kültürel bir şehir. Çok sevdiğim bir şehir. Kültür anlamında gezilecek çok yer var. Mesela Sultan Ahmet Camii'si gitmeyi sevdiğim bir yer. Burada öğrendiğim tavla oyunu var. Bu oyunu oynamayı çok seviyorum.
kaynak: galatasaray.org

08.01.2010
http://www.arenafutbol.org

A.Madrid'in zayıf ve güçlü yönlerini anlattı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Leo Franco, Rijkaard'ı anlattı..
» En zayıf halka Leo
» Çalımbay'ın dört büyük karnesi zayıf
» En güçlü aslan adayları!
» Rakibimiz köklü ve güçlü bir takımdı!