ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır

2 posters
YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır I231073_fbli

Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır Empty
MesajKonu: Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır   Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır EmptyC.tesi Ocak 09, 2010 1:15 am

Daha önceden de iki görsel arasında nasıl geçiş yapılabildiğini anlatmıstık. Şimdi ise daha farklı bir metot deneyeceğiz. Örnek görsel olarak ben bir adet göz ve dünya görseli kullandım.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İlk olarak göz fotoğrafımızı açıyoruz ve her zamanki gibi ilk hamlemiz CTRL+J tuş kombinasyonu ile layer’ı kopyalıyoruz. Çoğalttığımız layer’ı Image -> Adjustments -> Black & White seçeneğinden Siyah/Beyaz fotoğraf haline getiriyoruz.
Gözün iç kısmına yapacağımız efektler bulaşmasın diye önceden önlem alıyoruz ve Polygonal Lasso Tool ile gözün kenarlarını çizerek içini seçmiş oluyoruz.
Hemen Delete tuşuna basarak gözün iç kısmını yeni layer’ımızdan kaldırıyoruz.
Şimdi dünya haritasını açıyoruz ve göz çalışmasını yaptığımız pencereye dahil ediyoruz. Dünya fotoğrafımız en üst layer olarak layer kutusunda duruyorken, Blending Mode ayarlarından Soft Light ‘ı seçeceğiz. Aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceğiz.
Birkez daha bu sefer dünya görselinin bulunduğu layer seçilyiken Polygonal Lasso Tool ile gözün içini seçiyoruz ve Delete tuşu ile siliyoruz.
Deriyi güzel işledik, geçiş efektinin mantığını umarım kavramışsınızdır. Şimdi gözün içinde biraz daha farklı efektler uygulayalım. Bir akvaryum gibi yapmaya ne dersiniz? Hemen uygun bir fotoğraf buluyoruz:
Bu örnek görselimizde ben ilk önce su seviyesi çizgisini kullanmak istiyorum ve orayı seçip çalışma penceremizin en üst layer sıralamasına atıyorum.
Bu layer ‘ın da Blending Mode ayarından Multiply olmasını istiyorum.
Gözün dışına çıkan yerleri hemen silgi ile silmek iyi olur.
Şimdi balığımızı ekleyelim, bulduğumuz fotoğrafta arka plan beyazdı ve balığı ilk önce bu fondan ayırmalıyız. Basit bir fon olduğu için Magic Wand Tool tool ile beyaz kısmı seçip Delete tuşuna basıyoruz ve balığımızı da çalışma penceremizin en üst layerına gönderiyoruz.
Balığımızın boyutunu ve durduğu yeri de ayarladıktan sonra bir kaç balık daha eklemek istiyorum, balık layerımızı kopyalayarak balıkları çoğaltıyoruz ve derinlik oluşması için arkada olan balıkları daha ufak yapıyoruz.
Galiba bu kadar yeter [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır bunu öğrenmiş olduk, bir sonraki ders görüşmek üzere, hoşçakalın.

En son Assassin™ tarafından Ptsi Mart 22, 2010 11:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.arenafutbol.org
Es'ilǝʞ ɐNɐıʇ♡ʇ
Gelecek Vaadeden
Es'ilǝʞ ɐNɐıʇ♡ʇ

Favori Oyuncu : ßimiyorum
Rep : 9
Yer : Russia-Moskow
Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır I231076_gsli

MesajKonu: Geri: Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır   Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır EmptyPtsi Mart 22, 2010 10:08 pm

Adminim Supee.. Cook İlginc Olmus..

Daha önceden de iki görsel arasında nasıl geçiş yapılabildiğini anlatmıştık. Şimdi ise daha farklı bir metot deneyeceğiz. Örnek görsel olarak ben bir adet göz ve dünya görseli kullandım.

Bu bölümü Editlersen Sevinirim...
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır I231073_fbli

MesajKonu: Geri: Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır   Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır EmptyPtsi Mart 22, 2010 11:03 pm

Peki [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Uyarı icin tesekkürler Tatiana
http://www.arenafutbol.org

Bir fotoğrafa başka bir fotoğrafın dokusu nasıl aktarılır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Web Sitelerinde Virüs Artışı Var, Nasıl Bulaşır? Nasıl Önlem Alırım? Çözüm
» Screen Nedir , Nasıl Çekilir , Nasıl Gönderilir ?
» Fotoğrafa Zoom Efekti Vermek
» Ayaktaki o fotoğrafa soruşturma FLAŞ
» Bu Derbi Başka Olacak