ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil"

YazarMesaj
Assassin™
No-Post !
Assassin™

Favori Oyuncu : Alex De Souza , Cristiano Ronaldo , Lugano , Messi
Rep : 2750
Yer : Efeler Diyarı AYDIN
Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" I231073_fbli

Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" Empty
MesajKonu: Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil"   Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" EmptyPtsi Ocak 11, 2010 11:11 pm

Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil" 6263_B_Murataksu002

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Murat Aksu, siyah-beyazlı kulübün mali bilançosunun ortada olduğunu, bu bilanço ile ''Üst üste şu kadar yıl şampiyon olurum'' demenin temenniden öteye gidemeyeceğini belirterek, ''Benim önceliğim sportif başarı değil, Beşiktaş'ın yeniden yapılanması'' dedi.
Aksu, Balıkesir Emniyet Müdürü Coşkun Hayal'i makamında ziyaret etti. Hayal ile bir süre görüşen Aksu, daha sonra Balıkesir Beşiktaşlılar Derneği'ne geçerek, kongre öncesi projeleriyle ilgili bilgi verdi. Dernek girişinde başkan Vural Alan tarafından çiçekle karşılanan Aksu, sürdürülebilir istikrarın kendisi için önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Beşiktaş'ın mali bilançosu ortada. Bu bilanço ile ''Üst üste şu kadar yıl şampiyon olurum' demek temenniden öteye gitmez. Benim önceliğim sportif başarı değil, Beşiktaş'ın yeniden yapılanması. Beşiktaş yeniden yapılandıktan sonra sürdürülebilir başarı önemlidir. Onun için ilk önce idari ve mali disiplin açısından şeffaf, düzgün, denk gelir bütçesi tamamlanmış, altyapısına önem veren, altyapısında oyuncu yetiştirilen bir kulüp olmak önemli. Ondan sonra elbette sportif başarı vazgeçilmez. Ben o zaman size 3 sene şampiyonluk sözü verebilirim. Buna rağmen yönetime gelirsek, şampiyonluktan vazgeçtiğimizi de kimse anlamasın.''
Aksu, bir gazetecinin, kulüp başkan Yıldırım Demirören'in, yeniden başkan seçilmediği takdirde kulübe harcadığı paraları geri isteyeceği yönünde açıklama yaptığını belirtmesi üzerine, şunları kaydetti:
''Daha önce yönetimdeydim ve başkanın çok istemesine rağmen, yönetimsel anlamda fikir birliğimiz olmadığı için yollarımızı ayırdım. Mahallede top oynarken şımarık zengin çocuklar olur, 'takıma almazsanız ben topumu alır giderim' gibi bir yaklaşım bu. Sayın başkan 'ben paramı hemen alırım' diyorsa Beşiktaş'a verdiği zararları ve Beşiktaş'a yaptırdığı borçları ödesin, kapatsın. Kulübü 2004 yılında aldığı halde bırakırsa biz de ertesi günü öderiz parasını. Bizler seçimi kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. En ufak bir kuşkumuz yok.''

11.01.2010
Kaynak : AA
http://www.arenafutbol.org

Aksu: "Önceliğim sportif başarı değil"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aksu: "Borç 189 değil, 400 milyon TL"
» "Başarı ikinci yarı gelecek"
» Murat Aksu: "Metin Keçeli'ye 'çakma aday' demedim"
» Murat Aksu: "Önceliğim, Beşiktaş'ın yeniden yapılanması"
» Aksu: "Kimseyle oy pazarlığına girmedik"