ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..." Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..." Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..."

YazarMesaj
gRasping
SuperStar
gRasping

Favori Oyuncu : ArenaFutbol
Rep : 43
"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..." I231076_gsli

"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..." Empty
MesajKonu: "F.Bahçeli futbolcuların yerinde..."   "F.Bahçeli futbolcuların yerinde..." EmptyÇarş. Haz. 09, 2010 4:16 pm

Geride bıraktığımız sezonun en büyük hayal kırıklıklarından birini hiç şüphe yok ki Galatasaray yaşadı... Yaklaşık 130 milyon Euro’yu bulan değeriyle tarihinin en pahalı kadrosunu kurmasına rağmen sezonu kupasız kapatan sarı kırmızılı takımın bu durumu üzerine birçok spekülasyon yapıldı. Hürriyet Gazetesi Ayhan Akman ile söyleşi gerçekleştirdi...

- Size göre bu seneki başarısızlığın sebebi neydi?

Başlangıçta çok iyi bir galibiyet serisi yakaladık. Herkes bizi favori gösteriyordu, Fenerbahçe’yi gördüğü gibi. Ama sakatlıklar bizim kabusumuz oldu. Ne kadar şanssızlık varsa gelip bizi buldu. Baros, Kewell, Gökhan Zan ve ben hep uzun süreli sakatlıklar yaşadık. Sonra düşüşler yaşadık. Mazeret değil aslında bunlar ama bu şanssızlıkların altından biz kalkamadık. Bazı maçlarda da son dakikalarda yediğimiz gollerle puan kaybettik. Manisa, Eskişehir, İstanbul Büyükşehir Belediye, Sivas… Çok şanssızlıklar var. Bu sene sınıfta kaldık.

Profesyonel futbolcu hocasına küsemez

- Bazı futbolcuların ‘oynamadıkları’ için Rijkaard’a küskün olduğu söyleniyor...

Profesyonel bir futbolcu olarak ‘oynamıyoruz’ diye herhangi birine tavır almak söz konusu bile olamaz. Dokuz senedir camianın ve taraftarın beni desteklediğini biliyorum, o yüzden herşeyi yaparım. Oynamadığım için tabii ki çok üzgünüm ama ben bunu küsme anlamında yorumlamadım.

- Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaptırmasına sevindiniz mi?

Tabii Galatasaraylı bir oyuncu olarak kimin şampiyon olduğu ‘biz olamadıktan’ sonra beni çok ilgilendirmiyor. Ancak şu var; elbette ki Bursaspor’un şampiyon olmasını istiyordum ve istiyorduk. Bursaspor sezon başında kimsenin hayal bile edemeyeceği bir başarı elde etti. Onları tebrik etmekten başka bir şey söyleyemiyorum.

- Peki F.Bahçe’nin şampiyonluğu son maçta kaybetmesi için ne diyeceksiniz?

Muhakkak Fenerbahçeli oyuncuların yerinde olmak istemezdik. Bütün bir sene mücadele ediyorsunuz ve şampiyonluğu son dakikada kaybediyorsunuz, böylelikle koca sezonun emekleri heba oluyor. Kötüydü...

Taraftara ‘sus’mu diyelim

- Arda’nın bir ara taraftarların protestolarından olumsuz etkilenmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Takım kötü gittiği zaman protestolar mutlaka olur. Biz bunlara hazırlıklı olmak zorundayız. Gönül isterki hiç olmasın ama tabii ki taraftara da ‘sus’ diyecek halimiz yok. Başarısızlık durumunda böyle şeyler olur. Bunları aşmalıyız. Galatasaray’a gelmiş bir oyuncu ufak tefek şeylerden etkilenmemeli.

- Takım kaptanlığına 23 yaşındaki Arda’nın getirilmesi de çok tartışıldı. Sizin bu konuda olumlu ya da olumsuz bir tepkiniz oldu mu?

Şunu açık yüreklilikle söylüyorum; benim kaptanlıkla ilgili hiçbir sıkıntım olmadı. Ben kaptanlığa devam edeyim diye en ufacık pozitif ya da negatif dahlim olmadı. Bu tamamen yönetimin kararı idi. Arda’yı kardeşim kadar seviyorum. Galatasaray’da kaptanlık konusu hiçbir zaman problem olmadı. Herkes Arda’nın kaptanlığına saygı duyuyor.

Vatani görevden kaçılır mı?

- 28 günlük askerlik hakkından yararlanmak için yurt dışına gideceğiniz ileri sürülüyor...

Kesinlikle böyle bir şey yok. Sporculara ait yasalar belli. Ben de bu yasa çerçevesinde her futbolcu gibi tecilliyim. Futbolu bıraktıktan sonra her Türk evladı gibi askere giderim. Askerden kaçmak gibi bir şey söz konusu dahi olamaz. Vatani görevden kaçılır mı?

- G.Saray Yönetimi’nin sizi göndermek istediği söyleniyor. Bu konuda herhangi bir duyum aldınız mı?

Bana kimse bir şey demedi, ulaşan bir şey de olmadı. Kaldı ki ne hocamla, ne de yönetimle en ufak bir sıkıntım, problemim yok. İki yıllık daha sözleşmem var. Bu dönemi Galatasaray’da tamamlayacağım. 10 yıldır oynadığım kulübüme ve sahalara şampiyonlukla veda etmek istiyorum. En büyük isteğim ise futbolu Türk Telekom Arena’da, yani Seyrantepe’de bırakmak. O statta oynamayı öyle çok istiyorum ki, inşaatını bile takip ediyorum.

- Bir dönem Galatasaray ilk 11’inin değişmez ismiydiniz, Rijkaard geldikten sonra kulübe mahkumu oldunuz...

Bir sporcu olarak bunun sebebini tam olarak bilmem mümkün değil. Sonuçta başımızda bir hoca var. Onun verdiği karara saygı göstermek zorundayız. Benim Rijkaard ya da yönetimle en ufak problemim olmadı. Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Her oyuncu gibi Ayhan Akman da yedek kalabilir.

Allah aşkına Rijkaard’ı kim tartışabilir!

- Rijkaard çok kariyerli bir teknik direktör olarak gelmesine rağmen çok tartışıldı... “İyi hoca değil” diyenler bile çıktı. Rijkaard nasıl bir teknik direktör?

Allah aşkına Rijkaard’ı kim tartışabilir! Bence gelecek sezon çok başarılı olacağız. Ama Rijkaard Türkiye’yi tanımıyordu da şimdi çok iyi tanıyor diye de anlaşılmasın. Rijkaard her halükarda mükemmel bir hocadır.

"F.Bahçeli futbolcuların yerinde..."
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Futbolcuların Küçüklükleri
» Beşiktaşlı Futbolcuların Gözüyle Fatih Tekke
» ''F.Bahçeli oyuncular çirkef oynadı''
» Gökhan F.Bahçeli gibi!
» Bahçeli öyle bir şey söyledi ki