ArenaFutbol | Futbol'a Dair Her Şey
Dia, Fener'i anlatıyor! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Dia, Fener'i anlatıyor! Uyeol

Sitemizi REKLAMSIZ şekilde gezebilmek için, bütün bölümlere erişebilmek için ve tam anlamıyla faydalanabilmek için lütfen ÜYE OLUNUZ, eğer üye iseniz lütfen GİRİŞ YAPINIZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dia, Fener'i anlatıyor!

YazarMesaj
Cheloharun
Co-Admin
Cheloharun

Favori Oyuncu : Harry Kewell
Rep : 0
Dia, Fener'i anlatıyor! I231076_gsli

Dia, Fener'i anlatıyor! Empty
MesajKonu: Dia, Fener'i anlatıyor!   Dia, Fener'i anlatıyor! EmptyC.tesi Eyl. 25, 2010 3:20 pm

Dia, Fener'i anlatıyor! Fft1mm1191062

Fenerbahçe TV'ye konuşan Dia, Sarı-Lacivertli kulüp ve İstanbul'daki hayatı hakkında ilginç açıklamalar yaptı.

“Hedefleri büyük, tüm maçlara kazanmak için çıkan, Türkiye’nin en büyük kulübü. Bunu her fırsatta Fransız ve Senegalli arkadaşlarıma söylüyorum”

“Türkiye’ye iyi adapte oldum. Türkçe kelimeler öğrenmeye başladım. Bunlar; su, tamam, teşekkür ederim, afiyet olsun, günaydın”

“Şu an için tabii ki, her şey mükemmel değil ama çalışmalar sürdükçe, maçlara çıktıkça her şey çok daha iyi olacak”

Beşiktaş derbisinde etkili bir oyun çıkarmasına karşın, yakaladığı fırsatları kullanamayan İssiar Dia, geleceğe umutla bakıyor. Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Senegalli futbolcu, istedikleri sonuçları elde edememelerini, alışma sürecinin tamamlanmamasına bağladı. Takımda çok sayıda yeni oyuncu olduğunu kaydeden Dia’nın açıklamaları şöyle: “Birlikte oynamaya takım olarak yeni yeni alışıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte çalışmaya, onları anlamaya başladım. Şu an için tabii ki her şey mükemmel değil, ancak çalışmalar devam ettikçe her şey daha iyi olacak. Takım olarak aramızda oldukça iyi bir ambians var. Antrenmanlarda çok iyi çalışıyoruz. Teknik ekibimiz ve hocamız da çok iyi ve her şeyin gayet olumlu olduğunu söyleyebilirim. Türkiye’deki futbol ortamını çok beğendim. Fransa’daki ve Senegal’deki arkadaşlarıma takımı ve kulübü anlatıyorum. Fenerbahçe’nin, Türkiye’nin en büyük kulübü olduğunu, bütün maçlara kazanmak için çıktığını, büyük hedefleri olduğunu, futbol anlamında derbilerin etkisini ve heyecanını anlatıyorum. Futbol adına çok sıcak bir ortam var burada. Doğrusu, buraya gelmeden de bunları bekliyordum. Ancak her şey beklentilerimin çok üzerinde.”

‘Niang’la oynamak şans’
“Türk futbolunda fazla temas ve darbe var. Pasa dayalı bir oyun oynandığını söyleyebilirim. Fransa’da ise oyun daha doğrudan, daha direkt oynanıyor. Takım arkadaşlarımın yanı sıra buna da alışmaya çalışıyorum. Niang ile aynı takımda olmak, benim için bir şans. O, Fransa’dan çok iyi tanıdığım ve takdir ettiğim bir oyuncu. Onu tanıyorum, hangi noktalarda güçlü olduğunu biliyorum ve saha üzerinde çok iyi anlaşıyoruz. Uyumumuz takıma da başarı getirecektir. Kasımpaşa maçını kutlaka kazanmalıyız. Elimizden geleni yapmamız ve taraftarımıza bu maçla birlikte çıkışa geçeceğimizi göstermemiz gerekiyor. İstanbul’da kendimi çok iyi hissediyorum.”

‘Türkiye’ye adapte oldum’
“İnsanların bana karşı tutumu, konukseverliği, sıcakkanlılığı çok hoşuma gidiyor. Türk yemeklerini Fransa’dan biliyordum. Gerçekten çok güzel yemekler. İyi yemek yemeyi severim. Buradaki yemekler harika. Fransa’daki arkadaşlarım ve ailemi özlüyorum. Bunun dışında Türkiye’ye iyi adapte oldum. Türkçe kelimeler öğrenmeye başladım. Bunlar; su, tamam, teşekkür ederim, afiyet olsun, günaydın... İstanbul, kültür dolu bir şehir. Keşfedilmeyi bekleyen birçok şey var. İnsanın hiçbir zaman sıkılmayacağı, çok büyük bir şehir. Ailem buraya yerleşmeyecek. Fransa’da yaşayacaklar ve sürekli gidip gelecekler.”

Fanatik

Dia, Fener'i anlatıyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Deniz Feneri
» Atv Feneri Ti yee Aldı:D
» Tek Resim Acıyı Anlatıyor!+18
» Ünlü sunucuya Deniz Feneri sorgusu
» YilBaşi ŞArkisinin Tersten Okunusu .. Dünyanin sonunu anlatiyor !!!